1,6 bin hak eden öğrenci ₹ 4,73 cr nakit ödül kazandı | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
DUAGRAJ: 2022’de çeşitli eğitim kurullarının lise ve ara sınavlarında eyalet veya ilçe düzeyinde başarı listelerinde yer alan eyaletin başarılı öğrencileri, eyalet hükümetinden nakit ödüller alacaktı.
Yetkililer, devletin toplam 1.697 hak eden öğrencisine para ödülü olarak 4,73 Rs’den fazla verileceğini söyledi.
Orta öğretim müdürü Mahendra Dev, bu amaçla ilçe bazında 4,73 Rupi’nin üzerinde bir bütçe yayınladığını söyledi, bkz. 14 Aralık tarihli bir hükümet emri.
Ek Eğitim Müdürü (Ortaöğretim), Prayagraj ve Sekretere kopyaları gönderilen mektup, YUKARI işareti UP Board, UP Board of Secondary Sanskrit Education, Central Board of Secondary Education ( UP Board of Secondary Sanskrit Education , Central Board of Secondary Education ) eyalet düzeyinde başarı listesini geçen toplam 148 hak eden öğrencinin bilgisini verir (CBSE) ve Hint Okulu Sertifika Sınavı Konseyi’nin (CISCE) her biri 1 lakh Rs nakit ödül alır.
Aynı şekilde, UP Board’dan 1.549 öğrenciye, kendi bölge düzeyinde başarı listelerinde yer alan her biri 21.000 Rs ödül verildi.