1. Sınıf Kabulü İçin Yaş Kuralının Kolaylaştırılması: Ahmedabad’daki Eğitim Bakanlığı Okulları | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
1. Sınıf Kabulü İçin Yaş Kuralının Kolaylaştırılması: Ahmedabad’daki Eğitim Bakanlığı Okulları | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Şehirdeki okullar, yeni açıklanan yaş kriterlerinde rahatlama aradı giriş 1. Sınıfa
Okul kurulları bu konuda eğitim bakanına bir yazı yazmışlardır.
Aralık ayında devlet Eğitim Departmanı okullardan 1 Haziran 2023’e kadar altı yaşındaki öğrencileri bir sonraki sınıf için 1. sınıfa kabul etmelerini istedi akademik yıl. Şimdiye kadar, okullar beş yaşından küçük öğrencileri kabul edebiliyordu. Dernek, başvuru süresinin 1 Haziran yerine 14 Haziran’a kadar uzatılmasını istedi.
Dernek, hükümetin kapanış tarihini gevşetmesi durumunda, 1 Haziran’a kadar altı yaşını doldurmayacak birçok çocuğun kazanmak için bir yıl beklemesine gerek kalmayacağını söyledi. kayıtlar. Kaynaklar, hükümetin kararı 2020’de aldığını ancak kuralı 2023-24 akademik yılından itibaren uygulayacağını söyledi.
Kaynaklar, birkaç gün önce Ahmedabad ilçe eğitim görevlisinin tüm okullara kuralın gelecek yıldan itibaren yürürlüğe gireceğini bildiren bir genelge gönderdiğini söyledi.
Genelge, 1 Haziran’da sadece altı yaşında olan öğrencilerin 1. sınıfa alınacağını belirtiyor.
Genelge, bu kuralı ihlal eden okulların müdürlüğe karşı sorumlu olması gerektiğini belirtiyor.