10 yıllık bir aradan sonra çift Ahmedabad’da bir araya geldi! | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
10 yıllık bir aradan sonra çift Ahmedabad’da bir araya geldi! | Ahmedabad Haberleri

İlk bakışta bu çiftin ortak hiçbir yanı yok. IIM Ahmedabad’da (IIMA) program koordinatörü olan 40 yaşındaki Kavya Sajwan, albinizm hastası ve yüzde 40 görme yetisine sahip. Öte yandan, IIMA’da müdür yardımcısı olan Sathish LM, ondan beş yaş küçüktür. Tamil Nadu’daki Salem’e aitken Nainital’in yerlisidir.
Paylaştıkları sıradışılığı birbirine yapıştıran aşktı. Kavya ve Sathish, nihayet Ekim 2022’de evlenmek için 10 yıl beklediler. Çift, ailelerinin kararlarına tamamen ikna olmalarını ve onları yürekten kutsamasını istedi.
“Görmek için gözlerini zorlaması gereken albinizmli biri olarak, çok fazla belirsizlikle uğraşmak zorunda kaldım. Sathish ile iyi anlaştım. İkimiz de B-okulunda akademisyendik. Ancak, her zaman rahatsız edici bir soru vardı: Neden benim gibi biri için bir şey yapsın ki?” diyor Kavya.
“Beni duygulandıran, benim için gerçekten endişelenmesiydi. Karşıdan karşıya geçerken elimi tuttu ve yanımıza gelen kişinin adını kulağıma fısıldadı, böylece gözlerimi o kişiyi görmeye yormadım ve başımı sallayabildim. ve bir sohbet başlatırken gülümse” diyor.
Ancak Sathish, onunla birlikte olmak istediğinden emindi. Asla sonradan akla gelen bir şey değildi. “Onunla hiçbir şekilde ilgilenmiyorum. Kimsenin yardımı olmadan kendi işlerini yöneten bağımsız bir profesyonel. İşe gidip gelmek için 15 km’den fazla yol gidiyor. Onda beni cezbeden belli bir samimiyet var.” diyor.
“Onunla evlenmek istediğimi söylediğimde durumu ailemde sorundu. Ailem çocuklarımızın albinizmli doğmasından korkuyordu. Ben çok araştırıp biyoteknolog olan kardeşimden yardım istedim. Albinizmin kalıtsal olmadığını anne babalar söylüyor” diyor.
Kavya, düğünden önce babasını Covid’den kaybetti. Ama sonunda her şey yerine oturdu. Sathish’in ailesi ve Salem’den 35 akrabası geçen yıl büyük düğüne katılmak için şehre geldi. Kavya, “Güven ve karşılıklı saygı, bir ilişkiyi devam ettiren iki faktördür. Diğer her şey sonra gelir. Beni anlayan ve olduğum gibi kabul eden birini bulduğuma sevindim,” diyor Kavya.