2 Taklitçi Kurul Sınavlarını Geçti | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Eğitim departmanı yetkililerinin dikkati nedeniyle, Pazartesi günü YUKARI işareti sınavlar. Lakhimpur Kheri ve Bulandshahr’da yakalandılar ve haklarında FIR’lar kaydedildi.
Pazartesi günü, Home Science 10. sınıfındaki sınav adaylarının yaklaşık %5’i ve Coğrafya’nın 12. ikinci vardiya sınıfındaki adayların yaklaşık %10’u sınava girmekten kaçındı. Ayrıca Muhasebe 12. sınıfta öğrencilerin yaklaşık %5’i sınavı atlamıştır.
UP Orta Öğretim Kurulu Sekreteri Divyakant Shukla, toplam 53.560 sınav görevlisinin 10. sınıf (ilk vardiya) Ev Bilimleri sınavına giremediğini söyledi. Bu kursa eyalet çapında toplam 9.01.020 öğrenci kaydoldu. Ayrıca 12. sınıf (Muhasebe) sınavına giren 58.209 adaydan 3.246’sı sınav merkezine ulaşamadı.
Coğrafya ara sınavında toplam 3.66.270 sınav adayının 33.442’si sınavı terk etmiştir. “Yönetim kurulu, öğrencilerin sınavı atlaması konusunu çok ciddiye aldı. Bu bağlamda, kayıtlı okulların muayenesi hakkında bilgi almak için bir plan var” dedi.
21 Şubat’ta yapılması planlanan Matematik sınavıyla ilgili olarak, kurul sekreteri memurlara çok dikkatli olmaları için kesin talimatlar verdi.
Kasaya göz kulak olmanın yanı sıra, rahatsızlık riski bulunan ilçelerdeki merkezlere karşı da sert önlemler almaları istendi. Kurul Sekreteri, ne pahasına olursa olsun sınavın bütünlüğünü sağlamak için yönergeler yayınladı.
“Tüm eğitim görevlileri sorumluluklarını en büyük samimiyetle yerine getirmeleri istendi ve Matematik dersinde polis dahil her departman aktif olacak. STF ayrıca sınavı hilesiz hale getirmek için çaba sarf etti” diyen Shukla, hükümetin de tüm soruşturmayı izlediğini sözlerine ekledi.