200 Magh Mitras hacılara yardım | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
PRAYAGRAJ: fikri mayıs mela ‘Magh Mitra’yı bağlama yönetimi bunun gibi olumlu sinyaller verdi Mayıs Mitrası Paush Purnima münasebetiyle Ganga kıyılarına kutsal dalış yapmak için gelen ziyaretçilere yardım eli uzattı. Magh Mitra, uzak diyarlardan gelen adanmışlar ve hacılar için sadece bir rehber olarak hareket etmekle kalmadı, aynı zamanda hac yolculuklarını başarılı kılmak için iletişim boşluğunu da kapattı.
tarafından toplam 200 Magh Mitra konuşlandırıldı. mela 44 günlük Magh Mela’nın ilk gününde polis ve idare, Paush Purnima vesilesiyle adanmışlara ve hacılara yardım etmek için Sangam noze ve bitişik bölgelerde Magh Mela. Ancak Mela yönetimi şimdi 14 ve 15 Ocak’ta kutlanmak üzere Makar Sankranti’de 500 Magh Mitra konuşlandırmayı planlıyor.
SSP (Magh Mela) Rajiv Narayan Mishra TOI’ye şunları söyledi: “Magh Mela yetkilileri, Magh Mela’nın ilk gününde şehrin teknik kolejlerinden gönüllüler, Ulusal Cadet Corps (NCC) ve National Service Scheme (NSS) öğrencileri olan 200 kadar ‘Magh Mitras’ı bir ilk olarak konuşlandırdı. mela görevlilerine kalabalık kontrolü, gözetleme, kurtarma operasyonları ve mela alanı içinde ve çevresinde sanitasyon/hijyen sağlama konularında yardımcı olmakla görevlendirildiler. İlginç bir şekilde, bu gönüllüler Sangam Noze’de ve dolaşan bölgelerde görevlerini içtenlikle yerine getirdiler ve hacılara ve adanmışlara ilgili bilgilerle rehberlik ettiler.
Bu arada Mishra, Magh Mitra’nın konuşlandırılmasının Makar Sankranti (14/15 Ocak) dahil olmak üzere ana snan günlerinde yapılacağını söyledi. Mauni Amavasya (21 Ocak), Basant Panchmi (26 Şubat), Maghi Purnima (5 Şubat) ve Mahashivratri (18 Şubat). Bir gönüllü olan Amit, “Hacılar ve adanmışlarla etkileşimde bulunmak ve ilgili bilgileri sağlamak için onlara yardım eli uzatmak bizim için iyi bir deneyim” dedi. Ayrıca, “Ayrıca maruz kalma ve kalabalık ve trafik yönetimi hakkında pek çok şey öğrenmemiz mümkün olacak” diye ekledi.
Gerçek şu ki, mela yetkilileri, türünün ilk örneği olan girişiminin bir parçası olarak, bu gönüllülerin kutsal dalışlar yapmak için Sangam’ı ziyaret edecek hacılara ve adanmışlara rehberlik edecekleri 2025 Kumbh’a yönelik bir bakış açısıyla genç üniversite öğrencilerini istihdam ediyorlardı. Bu gönüllüler, mela yetkililerinin planına göre ziyaretçiler için mela dostu hale getirecek. Bu arada Mishra, “Bu Magh Mitra, ziyaretçiler için sadece daha iyi bir hac deneyimine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmeleri için harika bir teşhir olacak” dedi.