90’ı itin, Fray’deki Eski Şirket Bilgesi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
90’ı itin, Fray’deki Eski Şirket Bilgesi | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Jamnagar Güney koltuğunda bağımsız bir aday olan 89 yaşındaki Arjun Parmar, Gujarat parlamento seçimlerinin ilk aşamasındaki en yaşlı yarışmacı. Seçim bölgesi – ilk BJP dahil 14 adayla ve Kongre adaylar – son üç seçimde BJP’de kaldı. Süre Parmar sonuç üzerindeki etkisinden emin olmadığından sesinin duyulmasını istediğini söyledi.
Pakistan’da doğan Parmar, bağımsızlıktan kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Gujarat’a geldi ve Jamnagar’a yerleşti ve burada siyasete girdi ve 1980’lerden 2000’lere kadar uzun süre Jamnagar’ın 15. Koğuşunun bir üyesi olarak kaldı.

90'ı itin, eski şirket en büyüğü çatışmada

Sert Göklan

“Yerel sorunların gayet iyi farkındayım ve bir şirket olarak uzun süredir devam ettiğim içgörülerim ek bir avantaj. Hâlâ aktif bir çalışanım ve insanlar hala ofisime sorunlarıyla geliyorlar. Su, kanalizasyon, yol gibi hiçbir zaman üzerinde durulmayan toplumsal konularda sesimi duyurmak istiyorum” dedi.
Tartışmalı diğer yaşlılar arasında Junagadh’dan görevdeki MLA, 77 yaşındaki Bhikhabhai Joshi yer alıyor. Yine 77 yaşındaki Bharatiya Kabile Partisi (BTP) başkanı Chhotu Vasava, bilet tahsisiyle ilgili bir aile dramasının ardından Jhagadia’dan kavga ediyor. 70’li yaşlarının ortasındaki dördüncü aday, Rajkot West’ten bağımsız Bhupendra Patoliya.
Demokratik Reformlar Derneği’nin (ADR) analizine göre, 788 birinci aşama adayının 80’i 60 yaş ve üzerinde. İkinci aşamadaki seçim bölgelerinden biri – Panchmahal’daki Shehra – hem BJP’nin hem de Kongre’nin ana katılımcılarının 72 yaşında olması bakımından benzersizdir. Jethabhai Bharwad BJP, 2002’den beri koltuğu elinde tutuyor.
Yelpazenin diğer ucunda, dört birinci aşama adayı 25 yaşında – seçimlere katılmak için gereken asgari yaş. Altı aday 26 yaşında. Bu gençlerin çoğu bağımsız olarak savaşıyor.
“BJP’de yıllarca çalıştım. Ancak bazı konularda endişelerimi dile getirmeye başladığımda soru sormamam istendi. Ailemin iki kuşağı sosyal hizmetle uğraşıyor ve insanların hükümeti kimin kuracağı değil, yolların ne zaman onarılacağı ve işlerin nasıl yaratılacağıyla ilgili endişelerini giderebileceğime eminim” dedi. Sert Göklan25, Bhavnagar Doğu seçim bölgesinden ‘su ısıtıcısı’ sembolü için kavga ediyor.
Gir Somnath seçim bölgesindeki Talala’dan 25 yaşındaki başka bir katılımcı olan Faijal Dhamlot, saatin ihtiyacının gençlerin sorunlarını dinlemek olduğunu söyledi. Birkaç yıl önce yerel ajitasyonlara katılmak için BCom kursunu bırakmıştım. Eğitimimi bitirmek istiyorum ama işler veya fırsatlar nerede? Herkesten ricam, seçim bölgesinin sorunlarından anlayan bir yerel adayın meclise gitmesidir” dedi.