Ahmedabad’dan iki kişi JEE’de Hindistan İlk 20’ye girdi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Ahmedabad’dan iki kişi JEE’de Hindistan İlk 20’ye girdi | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Şehirden iki genç, sıralamada ilk 20’ye girdi Ortak giriş sınavı (JEE) HTE’ler için en önemlisi. Her ikisi de orta sınıftan ve HTE Bombay’da bilgisayar mühendisliği okumak istiyor.
Kaushal Vijayvergiyabanka müdürü bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olan , matematik, fizik ve kimyadan 100’er olmak üzere üç konudan da tam not aldı. “Kardeşim IIT Kanpur’da elektrik mühendisliğini tamamladı ve şu anda bir MTech IIT Delhi’den bilgisayar biliminde.
Yolculuğum boyunca ilham kaynağım olarak kaldı” dedi. “Bu kadar iyi bir puan hayal edemezdim ama elimden gelenin en iyisini yaptım ve iyi sonuçlar almayı umdum.”
Kimyanın “biraz zor” olduğunu ve Eylül ve Ekim aylarında test kağıtlarında çok iyi notlar alamayınca çok çalıştığını söyledi.
“Zayıf yönlerimi belirledim ve onlar üzerinde çok çalıştım. Ayrıca son üç yıldaki hazırlığım için NCERT müfredatına büyük ölçüde güvendim ve meyvesini verdi” dedi ve HTE Bombay’da bilgisayar mühendisliği okumak istediğini de sözlerine ekledi.
Harshul SutharAMC inşaat mühendisi bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu, matematik ve fizikte 100, kimyada 85 puan aldı.
“Erkek kardeşim Sanjay şu anda Pune’da BT sektörü ile çalışıyor. Teknolojiye girmek için ilham kaynağım olarak kaldı. Skordan memnunum ve bir daha sınava girmeyeceğim” dedi. Kimya ödevindeki üç cevabın kendisine puana mal olduğunu söyledi.
Suthar, “JEEAdvanced sınavında yaptığım hatayı tekrarlamamaya dikkat edeceğim. İyi notlar alacağımdan çok emindim, ancak bu puan pastanın üzerindeki krema gibi,” dedi.