Amacım? Gereksiz, Kovář pişman oluyor. Finlandiya'ya karşı kararlaştırılan şansları dönüştürmemek

AMate

Global Mod
Global Mod
Kovář, Rychlovského'nun pasının ardından otuzuncu dakikada skoru 1:2'ye düşürdü, ancak dönüşümü yönetemedi. “Kimin gol attığı önemli değil ama bu, hissi biraz daha iyi hale getiriyor” diye itiraf etti.

Hatta bir sonraki oyuncu değişikliği sırasında eşitliği bile sağlayabilirdi. Kendini kaleci Lehtinen'in önünde buldu, ilk denemesi Finlandiyalı kaleci tarafından engellendi ve ikincisi dışarı çıktı. “İkinci durak biraz ayaklarımın altına geldi ve kendimi kapının dışında buldum. Bu çok göze çarpmayan bir olaydı, çok yazık” diye pişman oldu.

Bunun yerine, Çek takımı ikinci periyodun sonunda üçüncü kez gol yedi ve Finliler, David Kaše'nin sopasıyla bir kez daha kestikten sonra bile iki gollük farka geri döndü.

“Tabii ki kazanamadığımız için hayal kırıklığı yaşıyoruz. Ancak maçın ikinci yarısında biraz toparlandık, bazı fırsatlar yakaladık. Oynadığımız oyun konusunda kendimizi biraz daha iyi hissediyoruz ancak bunun finalde bir önemi yok” dedi Kovář.

Ondřej Beránek, Lassi Lehtinen'e ateş ediyor.

Açılış perdesinde Finlilerin Çek takımına sorun çıkardığını itiraf etti. Hazırlıksız yakalandık demek istemiyorum ama ilk periyotta bize sorun çıkardılar, çok agresif bir şekilde peşimize düştüler. Yavaş hareket ettik ve bu bizi baskı altında bıraktı” diye itiraf etti.

Çekler üçüncü tura çıkamadı. Birinci ve ikinci 20 dakikalık periyotlarda kısa sürede toparlanıp, üçüncü periyoda zayıf girdiler. Aksi takdirde milli takım, İsveç'e karşı oynadığı maçtan daha iyi bir performans sergiledi, ancak sonunda yine mağlup oldu.

“Bu kez hücum bölgesinde pakı daha iyi tuttuk. Ne yazık ki şansı değerlendiremedik” dedi Kovář.

David Kaše Finlandiya'ya karşı güç oyunu kullandı.

Bitişteki düşük verimliliğe rağmen Kaše Češ'in golünün ardından puan kazanmaya yaklaştılar ancak Hannes Björninen sağduyulu bir şutla hızlı bir şekilde iki gollü üstünlüğü rakibe geri döndürdü.

“Bu kadar göze çarpmayan bir olay utanç vericiydi. Paten yaparken rastgele bir gol söylemek istemiyorum, çünkü vurulmazsa gol sayılmaz ama tabii ki kötü bir zamanda düştü” dedi Kovář.

Milli takım, Pazar günü öğle saatlerinde İsveç Oyunları'nı İsviçre'ye karşı oynayacağı maçla sonlandıracak.