Anarşizm karşıtı nedir ?

DeSouza

Global Mod
Global Mod
Anarsizm karst nedir?

Anarsizm, bilincli olarak hicbir yonetimin olmadg ve herkesin kendi kararlarn kendi sorumlulugunda alabildigi bir sosyal sistemin anlaysdr. Anarsizmin karst ise, cogunluk tarafndan secilmis veya atanan bir yonetimin sosyal sistemi yonetmesidir. Bu, cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin kararlarn uygulamak zorunda oldugu anlamna gelir.

Anarsizm Karstnn Ozellikleri

Anarsizm karstnn ozellikleri, sosyal sistemin uygulamalarnn cogunlugun kararlar tarafndan belirlenmesidir. Bu sistemde, cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin yonetim yetkisi vardr. Yonetim, toplumun ihtiyaclarn karslamak ve toplumun ckarlarn korumak icin politikalar gelistirmelidir. Cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin, toplumun ckarlarn korumak icin halkn goruslerini alarak kararlar almas gerekir.

Anarsizm Karstnn Avantajlar

Anarsizm karstnn avantajlar, sosyal sistemin yasalara veya duzenlemelerle duzenlenmesidir. Cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetim, toplumun ckarlarn korumak ve guvenlik saglamak icin yasalar uygulayabilir. Ayrca, bu yonetim, toplumun ihtiyaclarn karslamak icin gerekli politikalar gelistirebilir.

Anarsizm Karstnn Dezavantajlar

Anarsizm karstnn dezavantajlar, cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin dogru kararlar alamamas veya yanls kararlar almasdr. Ayrca, cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin, toplumun ckarlarn korumak icin halkn goruslerini almamas veya dikkate almamas, toplumun ckarlarnn ihlal edilmesine neden olabilir.

Sonuc olarak, anarsizm karst, cogunluk tarafndan secilen veya atanan bir yonetimin sosyal sistemi yonetmesi demektir. Anarsizm karstnn ozellikleri, sosyal sistemin uygulamalarnn cogunlugun kararlar tarafndan belirlenmesidir.