Au’da öğretmen eğitimi oranı gelişmeye hazır | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: Öğretmen tarafından öğretilen oran (TTR) Allahabad Üniversitesi’nde (AU), üniversite tarafından 240 öğretmenin işe alınmasının ardından bu oturumu geliştirmeye hazır. AÜ, ciddi bir öğretmen sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı ve bu durum, öğretmen-öğretme oranının (TTR) zayıf olmasına ve çeşitli ajans anketlerinde düşük sıralamalara yol açtı. AÜ, 240 yeni öğretim üyesinden 17 bölümde profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarını doldurmayı başardı. Deneyim açısından, yeni işe alınanlar arasında sekiz öğretmen ve iki düzine araştırmacı yurtdışında çalışma deneyimine sahiptir ve yeni atananların çoğu yüksek öğrenimlerini en iyi kurumlarda tamamlamıştır.
AU’dan yapılan açıklamada, “Yeni işe alınan öğretim üyelerimizin birçoğu Ramanujan Bursu ve Humboldt Bursu gibi iyi bilinen burslar alıyor ve ABD, Almanya, Kore, Japonya, Singapur, Tayland, İrlanda, Fransa ve Birleşik Krallık’taki en iyi kurumlarda çalıştı” dedi. halkla ilişkiler sorumlusu ( PRO) prof.dr.ir Jay Kapoor. AU’nun bilim fakültesi en büyük kazanan oldu. Eylül 2021’de 70 açık profesör kadrosu, 170 doçent kadrosu ve 359 yardımcı doçent kadrosu (toplam 596 kadro) için işe alım süreci başlamıştır. O zamandan beri 17 konuda toplam 238 öğretim üyesi ve iki başkan atanmıştır.
Bölüm bazında eğitim bölümüne 12, davranış ve bilişsel bilimler merkezinde üç, istatistik bölümünde beş, psikoloji bölümünde 10, deneysel mineraloji ve petroloji ulusal merkezinde üç, bölümde 30 yeni öğretmen katılmıştır. İngilizce, Sanskritçe bölümünde 23, zooloji bölümünde 25, güzel sanatlar bölümünde 4, fizik bölümünde 25, kimya bölümünde 33, eskiçağ tarihi bölümünde 21, siyaset bilimi bölümünde 19, sosyoloji bölümünde 3 yeni öğretmen atanmıştır. , botanik bölümünde 17 ve Gandhi Düşünce ve Barış Çalışmaları Enstitüsünde iki. tnn