Avustralya Üniversiteleri Gujarat’ın HEDİYE Şehrine Geliyor | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Avustralya Üniversiteleri Gujarat’ın HEDİYE Şehrine Geliyor | Ahmedabad Haberleri

İki Avustralya üniversiteleri — Wollongong ve Deakin — yakında kampüsler kuracaklar ‘HEDİYE ŞehirEğitim Bakanı Dharmendra Pradhan Çarşamba günü açıkladı.
İki üniversite, Avustralya Başbakanı Anthony Albanese’nin önümüzdeki hafta Hindistan’a yapacağı ilk ziyarette kampüslerini kurma konusunda bir anlaşma imzalayacak.
Pradhan, duyuruyu, ülkeye dört günlük bir ziyarette bulunan Avustralya Eğitim Bakanı Jason Clare’i ağırlayan Delhi Üniversitesi Venkateshwara Koleji’nde düzenlenen bir etkinlikte yaptı.
“İki Avustralya üniversitesi Gujarat’taki GIFT Şehrinde kampüsler kuracak. Gençler için erişilebilirlik, satın alınabilirlik ve kaliteli eğitim konusunda Avustralya ile çalışmak istiyoruz” dedi.
İki üniversite Deakin Üniversitesi ve Wollongong Üniversitesi’dir. Bunlar, kampüslerini GIFT (Gujarat International Finance Tec) City’de kuran ilk iki yabancı üniversitedir.
Avustralyalı bakan ayrıca, Wollongong Üniversitesi’nin küresel marka elçisi olan ünlü eski kriket oyuncusu Adam Gilchrist’in Hindistan’daki üniversite kampüsünün kurulmasına yardımcı olacağını duyurdu.
İki ülke arasındaki bağlardan bahseden Pradhan, her iki ülkenin bazı ortak noktalarının olduğunu söyledi.
Bakan, “Hindistan ve Avustralya’nın bazı ortak noktaları var. Her iki ülkenin boyutları farklı olsa da hedefleri benzer; strateji ve hedefleri benzer. Avustralya’nın son 50 yıldaki gelişimini yakından izliyorum” dedi.
Bakan, “Avustralya’nın temel stratejilerinden biri, eğitim ve mesleki eğitimde bilgi ve beceri geliştirmektir. Hindistan, genç bir ulus olarak, Avustralya ile çalışmak istiyoruz.” Deakin Üniversitesi, QS Dünya Üniversite Sıralamasında 266. sıradadır ve aynı zamanda en iyi 50 genç üniversite arasındadır. Avustralya’da dört kampüsü vardır ve Hindistan’dan birçok öğrenci orada okumaya gider.
Wollongong Üniversitesi, BAE’de kampüs açan ilk yabancı üniversitedir.
Temasa geçildiğinde, iki üniversiteden temsilciler, resmi bir duyurunun ardından önümüzdeki hafta daha fazla ayrıntı verileceğini söylediler. GIFT City, Hindistan’da türünün ilk örneği olan ve küresel olarak kıyaslanan iş bölgeleri düzeyinde veya üzerinde olacak şekilde tasarlanmış, finans ve BT hizmetleri için gelişmekte olan küresel bir merkezdir.PTI