Azınlık okullarında müdür ve öğretmen kadrolarının yaklaşık %30’u boş | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

DUAGRAJ: Eyalet hükümetinin yardım alan azınlık okullarındaki akademisyenleri geliştirmek için çeşitli girişimlerde bulunduğu bir dönemde, bu okullardaki öğretmen ve müdür kadrolarının yaklaşık %30’u boş.
Devlet Eğitim Müdürlüğü’nün eyalet hükümetine sunduğu son raporuna göre, Müslümanlar gibi azınlık dernekleri tarafından yönetilen 300’den fazla devlet destekli lise ve kolejlerde toplam 7.795 müdür ve öğretmen kadrosuna yaptırım uygulandı. Hıristiyanlar, JainlerBengal vb. Bunlardan 2.312 kadarı (yaklaşık %30) boş.
dikkat et başbakanım Yogi Adityanath 2017 yılında göreve başladıktan sonra şeffaf bir işe alım politikasına sahip olmak için bu kurumlarda işe alımları askıya aldı.
Prayagraj’daki böyle bir kurumun yönetim komitesinin bir üyesi, hükümetin vaat edilen yönergeleri uygulamaya koyduğunu ancak hiçbir işe alım yapılmadığını ve bunun da bu kurumlardaki akademik faaliyetleri etkilediğini söyledi.
Öğretmen alımının yazılı sınavını yeni yönergelerin zorunlu kıldığı şekilde yürütmek için, ajans seçim süreci Ağustos 2022’den beri hükümet düzeyinde devam etmektedir. seçilen adaylar arasında sadece azınlık kurumlarında yapılması gerekiyordu ama aradan sekiz aydan fazla zaman geçmesine rağmen hiçbir şey olmadı.
2017 yılı öncesinde bu kolejlerin yöneticileri, Ortaöğretim Cumhuriyet Başsavcılığı’nın onayı ile doğrudan seviyelerine öğretmen atamaktaydı. Bununla birlikte, bu genellikle anormallik suçlamalarıyla sonuçlandı. Azınlık kurumları olduklarından, bu kurumlardaki boş öğretmen kontenjanlarının detayları, Uttar Pradesh’te Orta Öğretim Seçim Kurulu azınlık olmayan liseler ve ara kolejler tarafından yapıldığı gibi. Yetkililer, bu kurumlarda öğretim dışı personel sıkıntısının da olduğunu söylediler. Bu kurumlarda 201 adet başkatip kadronun yaklaşık 42’si, 653 adet katip yardımcılığının 221’i ve 3.285 adet memur kadrosunun 1.299’u boştur.