Barodian çaycının örümceği Avustralyalı vurucuları büyüledi | Vadodara haberleri

SinemT

Member
Barodian çaycının örümceği Avustralyalı vurucuları büyüledi | Vadodara haberleriVADODARA: Avustralyalı kriketçiler, 9 Şubat’ta başlayacak olan Hindistan’a karşı dörtlü Test serisi öncesinde tüm durakları çekiyor. , Mahesh Pithiya, Ravichandran Ashwin’in nadir bir ‘klonu’, seri boyunca bazı spin dostu yüzeyler için hazırlanıyor. Ve tabii ki Ashwin’in ölümcül molalarına hazırlanın.
21 yaşındaki Pithiya’nın hikayesi, bovling oyunu gibi ilham verici. On yıl önce Gujarat’taki Junagadh’tan bir çiftlik işçisinin oğlu olan Pithiya, iyi bir çift bowling ayakkabısı almak için mücadele etti. Neden sadece ayakkabı, Baroda iplikçisi sık sık borç parayla yiyecek almak zorunda kalıyordu. Hatta bir noktada bir çay tezgahında çalışarak iki yakayı bir araya getirmek için müşterilere hizmet verdi.

WhatsApp görüntüsü 04/02/2023, 8:25:36 am (1).

Neyse ki, sağ kol-off-spinner savaşı geçmişte kaldı gibi görünüyor. Son iki gündür, Pithiya’nın Ashwin’in “kopyası” gibi göründüğü gerçeğinden etkilenmiş görünen Avustralyalı kriketçilerle birlikte lüks bir Bengaluru otelinde kalıyor.
İlginç bir şekilde Pithiya, 2013 yılında 11 yaşına gelene kadar Hintli yıldız spinner’ı iş başında görmedi. “Maddi durumumuz nedeniyle evde televizyonum yoktu. Aswin Pithiya, Bengaluru’dan TOI’ye “Hindistan-Batı Hint Adaları dizisi sırasında şehrimizdeki bir paan tezgahında canlı yayında” dedi.

WhatsApp görüntüsü 04/02/2023, 8:25:37 am (1).

Pithiya, daha iyi kriket fırsatları için çaylak spinner’ı Vadodara’ya taşımayı öneren Porbandar kampında yerel bir koç tarafından fark edildi. “Kararımı hemen verdim ve 2014’te Vadodara’daki Motibaug Cricket Club’a katıldım” dedi. Resmi maçlarda oynamaya başlasa da maddi imkansızlıklar nedeniyle ilk yıllar kolay geçmedi.

WhatsApp görüntüsü 04/02/2023, 8:25:39 am (1).

“Bir yıldan fazla bir süre Fatehgunj bölgesindeki bir çay tezgahında çalıştım. Kulübüm yeni kriket botlarının alınmasına yardım etti ve bazıları cömertçe kriket ekipmanı bağışladı. Gündüz kriket oynamak ve geceleri çalışmak zordu ama mücadeleye değdi. Ailem çok mutlu” dedi Mahesh Pithiya.
19 yaş altı takımına girip maç parası kazanmaya başlayınca işler değişmeye başladı. Onu desteklemek için Vadodara’ya taşınan Pithiya’nın ağabeyi Dinesh de küçük bir işletme kurdu. Pithiya kısa süre önce kendi yaptı Ranji ilk maçına çıktı ve dört maçtan sekiz kaleyi aldı.
“Kendimi şanslı görüyorum. Gerileme uzmanı Pritesh Joshi videomu Avustralyalılara gönderdi, onlar da beni aldı. Ashwin efendim gibi bowling oynarım. Son iki gündür en çok bowlingi Avustralyalı kaptan Steve Smith’e yaptım. bowling stili Bay Ashwin’in bowlinginden birkaç numara öğrendim,” dedi Pithiya.
Baroda Ranji’nin koç yardımcısı Tushar Arothe, Pithiya’nın çok çalıştığını ve mütevazi geçmişinin veya mali zorluklarının tutkusunun önüne geçmesine asla izin vermediğini söyledi.
“Bu yüzden o (Pithiya) geçen yıl BCCI’nin yükselen oyuncular kampına ve bu sezon Baroda Ranji takımına seçildi” dedi. Pithiya iyi bir ilk izlenim bırakabilirse idolü Ashwin’den bazı ipuçları bile alabilir.