Başlangıç olarak. Noel'deki “yaz” hazırlığının ardından Liberec kalecisi Hrenák geri döndü

AMate

Global Mod
Global Mod
Liberec kalecisi Dvid Hrenk, Ian McCoshen'in savunmaya çalıştığı aktif Sparan tonk Michal Epek'e müdahale ediyor.
| fotoğraf: TK

Hrenk, 48. tur play-off'unda Sparta'ya karşı pivotta Blch Tigr golüyle başladı ve geçen yıl 22 Haziran'da evinde Pilsen'e karşı oynadığı 13. maçta son ekstra lig maçını yakaladı. Çocukların beni çok rahatlattığını söylemeliyim. Kulübün internet sitesi için konuşan 25 yaşındaki Dvid Hrenk, aynı zamanda antrenörlere de hazırlık için teşekkür etmeliyim çünkü gerçekten benimle çalıştılar ve hokeye dönüşle ilgili zorlukları anlattı.

Neredeyse sezonun yeni başlangıcı gibiydi. Kontrolden çıkıyor. Köpek Vnoce'nin geçirdiği yeni bir 'yaz' eğitimine girmek zorunda kaldım, dedi gülerek ve dışarıda şunu ekledi: İlk kez bu şekilde geçtim, hiç bu kadar uzun süre oyun dışı kalmamıştım. Bu benim için yeni bir deneyim, umarım bir daha tekrarlanmaz.

Buz molasında Bl Tygi Sparta'ya 1:4 yenildi, ancak Hrenk yeniden startta fena bir performans göstermedi. Güç oyunu sırasında yedek kulübesinde oturduğunda, 33 top çalmanın iki golünü topladı, ikisini iç sahaya ve vahşi kalede boş kaleye gönderdi.

Bana göre Hrenk'in pişman olacağı türden insanlar vardı ve o da Tygi'nin mektuplarının yardımıyla zirveye çıkabileceğini biliyordu. Henüz ayrılmadık ama sezonun sonu hâlâ yaklaşıyor ve bunun için mücadele etmemiz gerekecek. Disk mücadelesinin play-off hokeyi gibi oynanacağını ve buna detayların karar vereceğini düşünüyorum. Ve geri kalanlar hariçtir ya da pinav gly.

Bugün saat 17.00'de hokey oyuncuları Liberec, Tinc'teki ikinci düellosunda oynayacak ve Pazar günü milli takım öncesi son mücadelede saat 16.00'dan itibaren Litvnov'u konuk edecek.