Bfts Bamrauli’de veda töreni düzenlendi | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: Etkileyici biri veda mektubu Temel Uçuş Eğitim Okulu’nda (BFT’ler), Hava Kuvvetleri İstasyonu, Bamrauli, Cumartesi günü, 210 Ordu Pilot Kursu 23 Ordu Havacısı için uçuş eğitiminin başarıyla tamamlanması münasebetiyle.
Yetişmekte olan bu havacılar, Komutan Kanat Komutanı Abhimanyu Singh’in rehberliğinde son beş aydır sıkı uçuş ve yer eğitimi aldı.
yılında görevlendirilmiştir. Hint Hava Kuvvetleri Haziran 2004’te Uçan Pilot olarak. o bir KEDİ B Nitelikli Eğitim Eğitmeni ve 4.700 saatten fazla uçuş deneyimine sahiptir.
Air Commodore AK Chourasia, Hava Subayı Komutanlığı (Hava Kuvvetleri İstasyonu, Bamrauli), veda görevi için yargıç subaydı.
Air Commodore AK Chourasia, mezun olan subaylara sertifikalar ve eğitimde başarılı olanlara kupa takdim etti. Kaptan Atul Kumar Singh yer konularında birinci olurken, kaptan Peekendra Singh uçuşta birinci olduğu için bir ödül aldı. Kaptan Singh ayrıca Genel Liyakat Sırasında En İyi ödülünü kazandı.
Toplantıya hitap eden Air Commodore AK Chourasia, genç subayları yetenekli havacılara dönüştürme konusundaki zengin geleneği için BFTS’ye övgüde bulundu. Havacılıkta teknoloji dönüşümü çağında bu pilotların rolünün altını çizerek, “Askeri helikopter pilotlarının hayat kurtardıkları ve insanları tahliye ettikleri için hata payı yoktur” dedi.
Kontrol subayı ayrıca, memurları gelecekteki savaşların gereksinimlerine ve doğasına ayak uydurmaya çağırdı. Ayrıca, kurumun ‘Daha Yüksek Standartlar Belirleme’ sloganına bağlı kalan genç pilotlara profesyonellik ve mükemmelliği aşıladığı için BFTS’yi övdü.