Birçoğu sokak köpekleri yüzünden yürüyüşe çıkamıyor: Gujarat HC | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Birçoğu sokak köpekleri yüzünden yürüyüşe çıkamıyor: Gujarat HC | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Gujarat Yüksek Mahkemesi Başkan Vekili AJ Desai Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sokak köpekleri tehdidi nedeniyle birçok vatandaşın sabah yürüyüşü yapmasının zorlaştığını söyledi.
HC, 2020’de bir avukat olan Kirtikumar Bhatt tarafından açılan ve vatandaşların güvenliği polisin görevi olduğu için artan tehdidi durdurmak için polisin harekete geçmesini talep eden bir PIL duydu.
PIL, konunun yüksek mahkemelerin davada rehberlik etmesini yasaklayan Yüksek Mahkeme önünde derdest olmasından bu yana son üç yıldır derdest durumda.
Adalet Divanı Desai ve Adalet Biren Vaishnav, Ahmedabad Belediye Şirketi’ni temsil eden avukat Satyam Chhaya tarafından bu konuda bilgilendirildi.
AMC’nin avukatı, sivil kurumun yalnızca resmi bir taraf olduğunu savundu.
Bunun üzerine Yargıç Desai, işlevi sokak köpekleri tehdidini azaltmak iken, sivil otoritenin bu sürece nasıl resmi bir taraf olabileceğini merak etti. Banka, “(AMC) resmi bir taraf olduğunuzu söyleme. Siz ana tarafsınız” dedi.
Yargıçlar arasındaki kısa bir tartışmanın ardından Yargıç Desai, AMC’nin avukatına “Bazı insanlar bu sokak köpekleri yüzünden sabah yürüyüşlerine çıkamıyor” dedi. Ön sırada oturan avukatlar hemen tartışmaya katıldı ve kıdemli bir avukat, “Köpeğiniz yoksa sabah yürüyüşü yapamazsınız” diye alay etti.
SC’nin kalması nedeniyle, HC duruşmayı 17 Nisan’a erteledi. Geçen yıl, eski Baş Yargıç Aravind Kumar, başıboş hayvan tehdidiyle ilgili bir duruşma sırasında, sorunun şehirde yaygın olduğunu söyleyerek sorun hakkında yorum yapmıştı.
“Birçok kişi bana sokağa çıkmama tavsiyesinde bulundu. Kendi adıma konuşuyorum, benim de köpeklerim var. O ayrı bir konu. Bizim keyfimiz başkalarını rahatsız etmesin. Zararlı olmasın. . ” kimseye.”
PIL, başıboş köpek tehdidi vakalarına atıfta bulunmuş ve sorunun önüne geçmek için harekete geçilmesini talep etmişti.
Dilekçe sahibi, Ahmedabad’daki köpek ısırma olaylarının sayısının yıllar içinde endişe verici bir şekilde arttığını iddia etti. 2022’de şehirde 58.668 köpek ısırığı vakası meydana geldi.