Bizi kovmak Sp’nin kadın karşıtı zihniyetini açığa çıkardı: Richa, Roli | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Samajwadi Partisinden ihraç edildikten bir gün sonra kadın liderler Roli Tewari Mishra ve Richa Singh, Cuma günü partinin hareketini “partizan ve tanımlanmış doğal adalet ilkelerine aykırı” olarak nitelendirdiler. Hareketin “SP içinde zemin kazanmakta olan kadın karşıtı bir zihniyeti açığa çıkardığını” ve böyle bir sınır dışı edilmenin onları SP lideri Swami Prasad Maurya’nın Ramcharitmanas hakkındaki yorumları nedeniyle karşı çıkmalarını engellemeyeceğini söylediler.
SP, Perşembe günü sosyal medyadan yaptığı tek satırlık açıklamayla iki liderin partiden ihraç edildiğini duyurmuştu. Maurya’nın hükümetten ayrılma talebine karşı çıkan iki liderin sınır dışı edilmesi için herhangi bir gerekçe gösterilmedi. silmek kadınlara, Dalitlere, geri kalmışlara ve kabilelere karşı “aşağılayıcı ve saygısız” olarak tanımladığı Ramcharitmanas’tan dizeler.
“Parti istifam için bir sebep vermemiş olabilir ama benim için Swami Prasad Maurya’nın Ramcharitmanas hakkındaki yorumlarına karşı çıktığım için askıya alındım. Benim iddiam, erkek liderlerin de onun sözlerine karşı çıktıkları, peki neden sadece kadın liderlere karşı önlem alındığı yönünde. 2022’de Güney Allahabad için SP’nin adayı olan Richa Singh, “Parti kadın karşıtı zihniyetini gösterdi” dedi.
“SP başkanı Akhilesh Yadav, anayasamızın III. Bölümünde resmi bulunan Lord Ram’a hakaret ederek kendi siyasetini yapmak istiyor. Swami Prasad Maurya ile anlaşmazlığı olan Mahant Raju Das’ın Yadav topluluğundan olduğunu ve Pandit veya Thakur olmadığını ona hatırlatmama izin verin,’ dedi Richa.
Ramcahritmanas’a saygı duymayan herkesin kendisi için Mahishasura olduğunu ekledi.
Allahabad Üniversitesi Öğrenci Birliği’nin (AUSU) eski başkanı Richa, Maurya’nın reddettiği sözleri hakkındaki tutumunu geri çekmesinin istendiğini söyledi. “Hiçbir ihbar veya gerekçe göstermeden kovuldum. Çünkü partinin bizim tarafımızı duymadan bizi kovması için bir sebep yok” dedi.
“Doğal adalete inanmayan bir parti, Ramayana Mela’yı tasavvur eden ve Lord Ram’ı bir ideal olarak gören Lohia’nın yaydığı sosyal adalet fikrini asla ileriye taşıyamaz” dedi. “‘Vinaash kaale, vipreet buddhi’ (kıyamet zamanı geldiğinde kişi iyi ile kötüyü ayırt etme yeteneğini kaybeder).”
SP’nin 2017 anketlerinde Güney Agra adayı olan duygusal Roli Tewari Mishra, TOI ile konuşurken gözyaşlarını tutamadı. 2011’de kızına hamileyken bisiklet rallilerine katıldığını hatırladı.
“Gorakhpur’dan bir parti lideri beni bir BJP üyesi zannedip halka açık bir platformda taciz ettiğinde, parti yalnızca göstermelik bir ilgi gösterdi ve ona karşı dava açmamı istedi. Ama şimdi parti beni arayıp kendi tarafımı dinlemedi” dedi ve ekledi: “16 yıllık derneği boyunca SP, Akhilesh’in bir kardeş, Mülayam’ın da bir aile gibi olduğu bir aile gibi olmuştu. bir aile bir baba figürü.” “Ama Akhilesh Yadav için duyguların ve hislerin hiçbir değeri yok gibi görünüyor. Sert bir politikacı,” dedi.
Roli, konuşmalarında ve medya baytlarında Hindu kutsal metinlerinden ve Kuran’dan alıntı yaptığında, partinin her zaman sırtına vurduğunu söyledi. “Artık Ramcharitmanas’a saygısızlık etme girişimlerine direndiğime göre, bana hiçbir sebep gösterilmeden kovuldum” dedi.