Bsa: Bsa, yenilikçi çalışmaları nedeniyle ulusal tanınırlık kazandı | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Temel Shiksha Adhikari (BSA), dua, Praveen Kumar Tiwari ilköğretim alanında yapılan yenilikçi çalışmalardan dolayı ulusal düzeyde ödüllendirilmiştir. Eğitim Bakanı Dharmendra Pradhan, ödülü 23 Mart’ta Yeni Delhi’de yapılması planlanan bir programda takdim edecek.
Blok eğitim görevlisi (BEO) Kaudihar, BSA Prayagraj ile birlikte Omprakash Mishra’ya da onur verildi. Kumar, bölge hükümet okullarında eski bir öğrenci konseyi oluşturmakla tanınır. Bu, birçok okulda kaynakların artmasına ve sistemlerin güçlendirilmesine yardımcı olmuştur.
“Girişim Ağustos 2020’de Jaunpur’da başladı ve Prayagraj’da da devam etti. Kumar, şu anda ilçedeki 2 bin 853 okulda mezunlar konseylerinin oluşturulduğunu söyledi. Yönetim kurulu üyeleri her ayın ilk çarşamba günü toplanarak okul faaliyetleri hakkında bilgilendirilmektedir. Önerileri ve işbirliği de dikkate alınır. Bunun dışında tüm okullarda anons sistemi ile davul ve zurna eşliğinde namaz kılınmaktadır.
“Öğrenciler arasında bu konuda özel bir coşku var. Bölge ve devlet okullarını iyileştirmek için, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer finansman kuruluşlarından fonlar düzenlenmiştir: Akıllı Şehir projesidedi Tiwari. BSA, bir haftada işi biten ajansın yardımcısını onurlandırmak için ofiste yeni bir gelenek başlattığını söyledi. BEO Kaudihar, bloğundaki tüm okulların sınıflarında bir öğrenci imza kaydı (öğretmen yoklama kaydı gibi) düzenlediğini söyledi. Bu, öğrencilerde daha fazla akılda tutma ve güven aşılamaya yardımcı oldu. Çocuklar sınıftan çıktıklarında çizerler.