Bu trafik polisi şefkat gösteriyor | Rajkot Haberleri

SinemT

Member
Bu trafik polisi şefkat gösteriyor | Rajkot HaberleriRajkot: Ebeveynler, yaramaz çocuklarını kontrol etmek veya disipline etmek için genellikle polis memurlarını şeytanlaştırırlar.
Ama çocuklar JB ile tanışmaktan korkmuyor Gadhvi, İl Trafik Müdürlüğü’nde Polis Komiser Yardımcısı!. Aslında çocuklar, özellikle kenar mahallelerde yaşayan yoksullar, sevgi dolu “amcalarının” gelip sevgisini göstermesini sabırsızlıkla beklerler.
Yakın zamanda Junagadh’tan Rajkot’a atanan 56 yaşındaki Gadhvi, ebeveynleri günde iki öğün yemek almakta zorlanan yoksul çocukların yüzlerini güldürme misyonunda.
Yoğun bir iş gününden sonra, bu polis her akşam kenar mahallelerde dışarı çıkar ve çocukları bir restorana ya da bir larriye götürür ve onlara khaman, bhajiya, celebi ve bu zavallı çocuklar için yasak olan diğer lezzetleri ikram eder.
Mideleri doyan çocuklar, bir sonraki ziyareti için Gadhvi’den bir söz alır.
Gadhvi, Kothariya Yolu, Aji Barajı, Lodhika, Vad Vajdi, Çunar Bhattiüniversite yolu, oturdu Hanuman vb. gecekondu sakinlerinin nüfusunun önemli olduğu yerlerde.
“Gönüllü bir kuruluş yönetmiyorum ama kendi başıma toplum için bir anlam ifade etmek istiyorum. Mesleğim gereği temas kurduğum birçok etkili insan var. Bu asil davaya bağış yapmalarını ve benim müdahalem olmadan doğrudan bağış yapmalarında ısrar etmelerini rica ediyorum.”
Gadhvi’nin yardımseverliği yemekle bitmiyor. Bu kan dondurucu kışta tüm bu bölgelerde ihtiyaç sahiplerine battaniye dağıtıyor. Yalnızca Aralık ayında yaklaşık 400 battaniye dağıttı.
Gadhvi bu faaliyeti Junagadh’daki Keshod’dan devraldı. Bir gün oradaki gecekondulardan çocukları da getirmişti. sakkarbaug hayvanat bahçesi onlara vahşi yaşamı göstermek için.