Bugün Snan için sıkı bandobast | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Bölge yönetimi, Perşembe günkü Basant Panchami snan’dan önce, 1 crore’den fazla adanmışın Sangam’ın kutsal sularına dalmasının beklendiği sıkı ‘bandobalar’ kurdu.
44 günlük Magh’ın dördüncü büyük banyosu olarak kabul edildi melaSadece şehirden değil, komşu ilçelerden ve eyaletlerden de adanmışlar, geniş bir alanda kurulan çadır kentin yakınında araç erişimi kısıtlı olduğundan, Ganga, Yamuna ve efsanevi Saraswati’nin kutsal kesişme noktası olan Sangam’a yürüyerek hazırlanıyor. yaklaşık 650 dönüm.
Sangam noze, Parade, Pontonsbrug ve bitişik bölgelerdeki tüm park yerleri dolu ve polis araçları diğer park yerlerine yönlendirdi. Mela polisi zaten bir trafik saptırma planını uygulamaya koydu ve kalabalığı kontrol etmesi için dış çemberdeki ekstra polis güçlerini zorladı.
Kıdemli ajanlar çarşamba günü astlarını sıfır noktası konusunda duyarlı hale getirdi. SSP Magh Mela Rajiv Narayan Mishra TOI’ye şunları söyledi: “Basant Panchami snan için sıkı güvenlik düzenlemeleri yapıldı ve 7.000’den fazla memura görev verildi.
Bir Entegre Komuta ve Kontrol Merkezine (ICCC) atanan polis memurları, hızlı iletişimle görevlendirilirken, diğer departmanlardan memurlar da kamuya erişmek için 7/24 koordineli çalışır ve çalışır. Ayrıca Mela bölgesinin tamamı 110 adet CCTV kamera ile gözetim altına alınmıştır.
Mishra, vücuda takılan kameralarla donanmış memurların, belirli zamanlarda mela kampüsüne giren ve çıkan adanmışların tam bir resmini çekmede yardımcı olduğunu iddia etti.
“Adanmışların akınını düzenlemek için 17 dağ geçidinin ve dolaşım alanlarının tamamına ek polis gözcüleri konuşlandırıldı. ATS ve STF ekipleri de mela polisine yardım ediyor.
Ayrıca, her biri PAC ve RAF’tan beş şirket de olaysız güvenlik için arandı” dedi. Basant Panchami snan, Cumhuriyet Bayramı’na (26 Ocak) denk geldiğinden, mela görevlileri daha fazla yerel kalabalığın mela kampüsüne geleceğini varsayarak kalabalık ve trafik yönetimi üzerinde çalışıyor. Yönetim, karayolu ve demiryolu yetkilileri de insan akışına erişim ve kontrol sağlamak için koordinasyon sağlar. Mela yönetimi şimdiden adanmışlar için beş yardım hattı numarası yayınladı.
İstasyonlarda ve otobüs duraklarında da sıkı güvenlik var. Aynı zamanda Prayagraj Kalkınma Otoritesi’nin (PDA) başkan yardımcısı olan Mela memuru Arvind Singh Chauhan, “Adanmışlar için kapsamlı düzenlemeler yapıldı ve güvenlik, temizlik ve diğer olanaklara odaklandık” dedi.
Ayrıca, PAC (taşkın kontrol) personeli ile birlikte jal polis ekiplerine, hiçbir adanmışın derin sulara girmemesi yönündeki yönergelerle ghatlarda görev verilmiştir. Mela yetkilileri ayrıca kalabalığın akışını kontrol edecek ve kalabalığın geliş ve gidişlerini yakından izleyecektir.