CAT beklenmedik bir şekilde: korkunç kötü skor, sersemletti | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
CAT beklenmedik bir şekilde: korkunç kötü skor, sersemletti | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Abhai Goyal Genel Kabul Testi hakkında bilgi edinin (KEDİ) haber yapımcıları tedirginlik içinde, kendi değerlendirmesi kötü yaptığı sonucuna vardı, ancak sonunda sonuçları kontrol ettiğinde, 1 numaralı manşet yapımcısı olduğu bulundu.
24 yaşındaki Goyal o kadar kendini eleştiriyordu ki gelecek yılki CAT için hazırlıklara başlamıştı. Ancak CAT-2022’yi getiren arkadaşları ona en azından bir deckko taşıması için ısrar etti.
Bunu, Çarşamba günkü sonuçların açıklanmasından iki gün sonra, Cuma günü %100 isteksizce yaptı ve yüzde 100’lük bir dilime yerleştirildiğini ve eyalet stoperi olduğunu keşfetti.
2022’de yaklaşık 2,22 bin aday sınava girdi. Bunların %35’i kadın, %65’i erkek ve dördü transseksüeldi. Yüzde 100 ile yüzde 99,98 arasında sıralanan en iyi performansı gösteren 55 kişiden dördü kadındır. Goyal, Gujarat’tan tek aday ve ülkedeki 100. yüzdelik dilimde yer alan 11 adaydan biri.
Bharuch’ta ikamet eden Goyal, son sekiz aydır CAT-2022’ye hazırlanıyordu.
Bu, Abhay Goyal’ın sınav için ilk denemesiydi. Onun babası Pushpendra Goyal Bharuch’ta özel bir kimya şirketinin yöneticisidir.
Okul eğitimini Bharuch’ta tamamladıktan sonra Goyal, IIT-Bombay’da bilgisayar bilimi okudu. Bengaluru’daki bir BT şirketinde veri analisti olarak iş teklifi aldı. İşi kabul etti ama aynı zamanda bir IIM’ye kaydolma hayalini gerçekleştirmek için CAT’e hazırlanmaya devam etti. 21 Aralık’ta CAT-2022 sonuçları açıklandığında kendi kendine IIM hayalini ertelemek zorunda kalacağını söyledi.
Goyal, TOI’ye “100. yüzdelik dilimde yer almak benim için tam bir sürprizdi. Okul günlerimden beri matematikte çok iyiydim ve bu, CAT ile başa çıkmama yardımcı oldu” dedi. Ahmedabad, Bengaluru veya Kalküta’da bir IIM’ye kabul edilmek istediğini de sözlerine ekledi. “Şu anda bir veri analisti olarak çalışıyorum ve yönetimin finansal yönünü sürdürmek istiyorum” dedi.
Goyal’ın eğitim gördüğü koçluk sınıfının başkanı Satish Kumar, Goyal’ın parlak bir öğrenci olduğunu ancak kendi yeteneklerine güvenmediğini söyledi.
TOI’ye konuşan Kumar, “CAT-2023 için hazırlıklara başlamıştı. Ancak arkadaşları sonuçlarını kontrol etmesi konusunda ısrar etti.”
Kumar, Goyal ve ailesinin sonuçlardan bunaldığını ancak başından beri Goyal’a güvendiğini söyledi.