Chomutov olarak San Jose. Rutta saldırıyı hatırlayacak mı? Bir şansı olabilir

AMate

Global Mod
Global Mod
Verimli atışlar beklemek muhtemelen çok cüretkar olurdu, ama Rutta kesinlikle denizaşırı ülkelerde kişisel bir rekor düşünebilir. Bu, Chicago’daki ilk NHL sezonundan yirmi puan.

Ayrıca, güçlendirmelerde düzenli olarak ortaya çıktığı son seferdi. O zamandan beri, ortalama güçlendirme yükü maç başına üç saniyeyi geçmedi.

Ve sayısal avantajların sürücüsü Karlsson’un ortadan kaybolduğu San Jose’de, bir yedek arıyorlar.

Geçen sezon güç oyunlarında Karlsson’a yardımcı olan Matt Benning ve Mario Ferraro, daha fazla savunma uzmanı. Colorado’dan geldikten sonra onların yerini Jacob MacDonald aldı, bazen genç Henry Thrun da bir şans buldu.

Karlsson’un yerini eski Harvard kaptanı alabilir, ancak Rutta’nın da şansı olmadığı söyleniyor. Sharks genel menajeri Mike Grier, olasılıklardan biri olarak Çek savunma oyuncusu hakkında konuştu.

Rutta, “Evet, sanırım hâlâ içimde olup olmadığını görmek için birdenbire birkaç atış deneyeceğim,” diye karşılık verdi.

Grier, Rutta’nın NHL’ye Çek Cumhuriyeti’nden hücum savunucusu olarak geldiğini hatırladı. Son lig dışı sezonunda Chomutov formasıyla çıktığı 46 maçta 32 puan topladı, playofflarda da başarılı oldu ve Almanya ve Fransa’da dünya şampiyonalarına aday gösterildi. Ve iki hafta sonra, cebinde zaten Chicago ile bir sözleşmesi vardı.

Jan Rutta (sağda), 2017 Dünya Kupası’nda Fransa ağlarına gol attıktan sonra Roman Červenko ile kutlama yapıyor.

İçinde, şimdiye kadar NHL’de tek olan sayısal avantajlarda dört puan topladı. San Jose’de bir tane daha ekleyecek mi?

“Denizaşırı bir hücum bek olarak geldim, ancak daha sonra olası yerimi başka bir yerde gördüm ve farklı bir oyuncu tipine dönüştüm. Son yıllarda rolüm adil oynamak, rakibi rahatsız etmemek ve zayıf noktalarda kendimi savunmak oldu” dedi.

“Şahsen, Köpekbalıkları biraz farklı, ama burada bile her zaman bunları yerine getirmek isteyeceğim,” dedi ve çalıştığı önceki takımlarda güç oyununun açıkça işgal edildiğini hatırlattı – Tampa’da Victor Hedman tarafından, içinde Pittsburgh, Kris Letang tarafından.

Jan Rutta (ortada), Chomutov Pirates’in Brno’ya karşı attığı golü takım arkadaşlarıyla birlikte kutluyor.

Rutta, Chomutov’daki o liderdi. Çek Extraliga’da iki yılda, güç oyunlarında dokuz gol attı ve on yedi kişiye asist yaptı.

San Jose’de de benzer sayılar sergileseydi, Çek hokeyi bunu ev şampiyonasından önce kesinlikle memnuniyetle karşılardı. Köpekbalıkları, NHL’nin favorileri arasında değil ve playofflara yükselerek sürpriz yapabilir. Kağıt önkoşulları yerine getirilirse, Rutta’nın yanı sıra takım arkadaşları Hertl, Zadina ve Šimek, Radi Rulík’in teknik direktörlüğü için müsait olacak.

Ancak şimdi Rutta, Sparta Prag ile buz üzerinde antrenman yaparak zenginleştirilmiş kuru hazırlıkla doldurduğu önümüzdeki haftalara odaklanıyor. Yazın ameliyat olduğu gövdesindeki kası hareket ettirmeye çalışıyor.

“Önceki yıllarda Tampa ile çok maç oynadık, vücut bunu çok etkiledi. Ve Penguins ve ben playofflara kalamadığımız için çok zamanım vardı ve Pittsburgh bunun işleri yoluna koymak için iyi bir fırsat olduğuna karar verdi. Birkaç haftadır paten yapıyorum, her şey yolunda, eğitim kampına hazır olmalıyım,” dedi Rutta.

Geçen yıl imzaladığı 8.25 milyon dolarlık sözleşmenin bitmesine iki yılı daha var. Muhtemelen NHL’deki son iki sezon onu bekliyor.

Öyleyse neden güçlendirmelerdeki verimlilikle onları mutlu etmeyesiniz?

Chomutov’da yapabileceği şekilde.