Cienciala Třinec'e geri döndü, Pardubice onun için Pánik'i satın aldı

AMate

Global Mod
Global Mod
David Ciencala (sağda) Pardubice formasıyla. O benim için artık bir genç.
| fotoğraf: TK

Tinec Fy ile bu sezonun ardından iki kişilik bir anlaşma yapıldı ve tam yıllık sözleşme üzerinde anlaştılar. Sonunda şimdi takıma katıl,

Antrenör Zdenk Motk, David'in burada hokey oyuncusu olarak büyümüş bir oyuncu olduğunu ve yapı taşı olacağını söyledi.

Tinec spor editörü Jan Peterek, onun bir koruyucu olduğunu ve sezonun en sıcak döneminde onlara yardım etmek için büyük bir motivasyona sahip olduğunu söyledi. Onun en büyük avantajı değişkenlik, iyi patenler, oyun ve mükemmel stela. Ağzımın hem ortasına hem de ocağa sürtün. Onu burada bulmanın ne zaman mümkün olacağını bilmiyorduk.

Peki Pnik'in ayrılışına göre Rik'ten sonra karanlığın en iyi ikinci yıldızı 14 mü oldu?

Ticaret yoğunlaştı ve biz de bu şekilde işe başladık, diye yanıtladı konuyu daha fazla tartışmadan.

Peterek, Richard Pnik'in sezon sonunda Tinca'da sözleşme imzaladığını ve Pardubice'nin kendisine ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Finlandiya takımı SaiPa Lappeenranta'dan gelen Kanadalı orta saha oyuncusu Adam Helewka, cumartesi günü takıma katılacak.

Geçen sezon Innsbruck'ta çalıştı ve ondan önce de burada ve örneğin Zvolen'de maçlar oynadı.

Aradığımız ve ihtiyaç duyduğumuz merkezdi. Ama kalbim kırılmıştı. Uzun boylu, çevik ve iyi bir oyun görüşüne sahip. Motk, maçlara da sertlik getirileceğini umuyorum dedi.

Ocelm'in sakat ve hasta bir oyuncusunun eksik olduğu göz önüne alındığında koç Motk, Helewk'i Pazar günü Pardubice'de sahaya çıkarmak istiyor. Eğitmen, onu hemen suya atalım, dedi.