çocuk masaları için ₹ 39,5 cr, Anganwadi merkezleri için köpük paspaslar temin edildi | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: Eyalet hükümeti tarafından 39,56 Rs değerindeki fonların serbest bırakılmasının ardından, 21.791’de kayıtlı 3 ila 5 yaş arası çocuklar için çocuk masaları ve kilitli köpük paspaslar temin edildi. anganvadi eyalet genelinde merkezler. Çocuk çalışma masaları ve sünger matları toplam 2.1791’e satın alınır. anganvadi dahil olmak üzere eyaletteki merkezler Prayagraj. Hükümet, bu görev için ilçelere toplam 39.56 Rs bütçe ayırdı.
Eyaletteki 1 lakh’tan fazla devlet ilkokulunda sıralar ve paspaslar henüz düzgün bir şekilde düzenlenmemişken, devlet tarafından yönetilen Anganwadis’e kayıtlı çocuklar bu konuda daha şanslı.
Bu ürünleri satın almanın kuralları ve düzenlemeleri de ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
Sıraların ve paspasların üç yıl garantili olması gerektiğini ve tedarik eden şirketin gerektiğinde onarım yapmak için okula gelmesi gerekeceğini de sözlerine ekledi.
1. sınıftan 5. sınıfa kadar sınıflar sunan devlet tarafından yönetilen ilkokullarda, çocuklar oturmak için yırtık paspaslar ve yer yayıcıları üzerinde çalışmak zorunda kalıyor.
Bu paspaslar ayrıca öğretmenlerin kendileri tarafından bileşik bir hibe ile düzenlenir. Prayagraj İlköğretim Departmanından yetkililer, Bölge Sulh Hakimi Sanjay Kumar Khatri’nin yetkilendirmesinden sonra, bölgedeki ilkokullarda (ortak konumlarda) bulunan toplam 281 Anganwadi merkezinde sıra ve paspas temini için satın alma sürecinin başlatıldığını söyledi. .
Bunlardan 187 okulun her birine 15.500 Rs yaptırım uygulanırken, 94 okula bu sıraların ve birbirine geçen köpük paspasların satın alınması için her birine 20.000 Rs verildi. Sonuç olarak, Prayagraj bölgesinde bu girişimin bir parçası olarak toplam 47,78 bin Rs satın alınacak. Yeni Ulusal Eğitim Politikası (NEP) 2020 kapsamında, Anganwadi merkezlerindeki akademisyenlere dikkat edilmelidir. NEP-2020’ye göre, Anganwadi çalışanlarının da eğitim aldığı eş konumlu Anganwadi merkezlerinde çalışmalar gelecek yıl başlayacak.
Temel Shiksha Adhikari (BSA)-Prayagraj Praveen Kumar Tiwari, bunun ışığında çocuklar için sıralar ve paspasların düzenlendiğini söyledi. Bu çocuk sıraları ve sünger paspasların alımı için ihale açıldığını sözlerine ekledi.