Daha büyük kağıt boyutu, tahta öğrencilerine yardımcı olacak yazı tipleri | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Devam eden yarışmada yer alan 58 binden fazla öğrencinin rahatlığı için bir başka adım daha YUKARI işareti 10. ve 12. sınıf sınavlarında, tahta soru kağıtlarının boyutunu ve yazı tiplerini artırdı.
Bu yılki UP Orta Öğretim Kurulu (UPSEBHalk arasında UP Board olarak bilinen soru kağıtları, hükümet sınavında sağlananla neredeyse aynı olan A4 boyutunda bir kağıda yazdırılır. Bu, önceki boyutlarının neredeyse iki katı. Sadece Orta Öğretim Merkez Kurulu’nun (CBSE) formatına karşılık gelen format değil, aynı zamanda kağıt ve baskı kalitesi de iyileştirildi.
Konsey sekreterine göre Divyakant Shukla: “Bu girişimler okul müdürleri ve öğretmenlerin yanı sıra öğrencilerden de çok tepki aldı. Anketin öğrenciler için okunması artık daha kolay çünkü sadece yazı tipi boyutu değil, aynı zamanda baskı kalitesi ve kağıt da iyileştirildi.”
Bunun dışında anketlerin dört katmanlı paketlenmesinin, anketlerin güvenliğini artırmak için bu yıl uygulamaya konulan bir başka önlem olduğunu da sözlerine ekledi.
Bu güvenlik özelliği, soru kağıtlarını kurcalanmaya ve nakliye veya depolama sırasında kazara hasara karşı korur.
Soru kağıdı önce su geçirmez bir pakette paketlenir ve ardından sağlam bir zarfa yerleştirilir. Bu da kurcalamaya dayanıklı iki zarf içinde tutulur. Bu, nakliye sırasında yağmur, su sızıntısı ve sert kullanımın anketlere zarar vermemesini sağlar.
Aynı şekilde, kurcalamaya dayanıklı ambalaj, paketin açıldıktan sonra tekrar kapatılmasını engellediğinden, anketleri içeren paketlere yönelik herhangi bir kasıtlı kurcalama girişimi anında tespit edilecektir.
Ayrıca, tüm konular için ek anket setleri, ilçe okul müdürlerinin ofislerinde inşa edilen çift kilitli kasa odalarında tutulmakta, böylece bir merkezde anket sıkıntısı olması durumunda, anketler ilçede hazır bulundurulabilmektedir. seviye kendisi..
Yetkili, daha önce böyle bir durumda, uzak bir ilçede anketleri son dakikada teslim etmenin sakıncalı olduğunu söyledi. Öğrenciler bile taşınmadan memnun.
“Daha büyük yazı tipi boyutu nedeniyle anketleri okumak daha kolaydı. 12. sınıf öğrencilerinden Abinav, “Ayrıca kağıdın kalitesi de iyi” diyor. büyük sayfa formatı. net bir baskı ve düzgün bir yazı tipi boyutu ile belirtin.”