Daha fazla maç, daha az antrenman. Moralimiz iyi, lütfen Pilsen'den Dujsík

AMate

Global Mod
Global Mod
Yaralanmanın yanı sıra, bu bir disk atışı mıydı?
Hayır hayır, kafaydı. Bir kavga sırasında oldu, bir takım arkadaşım sendeledi ve ben de başımı korkuluklara çarptım. Önemli değil, olacak.

Yeni yıla iki büyük galibiyetle mükemmel başladınız. Ancak geçen Pazar Olomouc'ta sağanak yağış vardı ve 3:7'lik bir yenilgi vardı. Dünyaya geri mi döndün?
Kladno'ya karşı önceki maçta olduğu gibi, orada da aynı şey oldu. Biz beş güç oyununu dönüştürdük, Olomouc'ta ise zayıflayınca beş kez mağlup oldular. Asıl engel buydu. Aksi halde yılbaşından sonra iyi bir ruh halinde olduğumuzu düşünüyorum ve böyle devam edersek endişelenecek bir şeyimiz yok.

Olomouc'taki eski takım arkadaşların yine seninle dalga mı geçiyordu? Mora ile bu sezon sadece dört maçta bir başarı elde ettiniz, yakın zamanda da onları evinizde 8-0 mağlup ettiniz.
Ben de onlara bir hedef verdim. (gülümser) Erkeklerle aram iyidir. Uzak mesafeli iletişim, kazandığımız maçlardan sonra da, kaybettiğimiz maçlardan sonra da gerçekleşti. Biz onlara kendi sahalarında 8 gol verdik, şimdi onlar bize geri verdiler, yapacak bir şey yok.

Böyle bir yenilgiyi geride bırakmak, golle kaybetmekten daha mı kolay?
Eğer beşe beşlik maçta bizi geride bırakırlarsa durum daha kötü olur. Ama denge konusunda daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Zayıflamaya karar verdi, bir hata oldu. Ancak bu, yetişemediğimizi ve rakibin açıkça bizi geride bıraktığını bildiğimiz kadar yıkıcı değil.

Artık kendi sahanızda arka arkaya üç maçlık zorlu bir seriye sahipsiniz. Zorlu olacak mı?
Önümüzdeki üç hafta zorlu geçecek, üç maç bizi her zaman bekliyor. Ama kişisel olarak bunu daha çok seviyorum. Her zaman oynanmasını ve çok fazla antrenman yapmak zorunda kalmamamızı tercih ederim.

Geçen Ekim ayında Vítkovice'ye karşı Pilsen formasıyla ilk golünüzü attınız ve bu da 1:0 galibiyet anlamına geldi. O maçı hatırlıyor musun?
Kesinlikle. Bu galibiyet, arka arkaya altı yenilginin ardından geldi… Vítkovice toparlanıp mükemmel bir şekilde oynamasına rağmen, umarım şimdi onları tekrar yeneriz. Ekstra ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde. Zor bir maç olacak. Cuma günü kimin karar vereceği önemli değil, asıl mesele bizim kazanmamız.

Olomouc kalecisi Jakub Sedláček, Pilsen maçına müdahale ediyor.

Sezona kötü bir başlangıç yaptıktan sonra işlerin düzeldiğini düşünüyor musunuz?
Evet. Başlangıç ne takım ne de bireysel olarak ideal değildi. Adaptasyon süreci beklediğimden biraz uzun sürdü. Ama bana öyle geliyor ki son maçlar zaten iyi gidiyor ve giderek daha iyi olacağına inanıyorum.

Masada her zaman aşağıya mı yoksa yukarıya mı bakarsınız?
Başımı kaldırdım. En altta olmak istemiyoruz, çok şükür son basamaklarda en azından bir puan rezervimiz var. Ancak ileriye bakmanın pek bir anlamı yok, her zaman sadece bir sonraki maça odaklanmamız gerekiyor.

Şubat ortasında Almanya'nın Klingenthal kentinde Karlovy Vary'ye karşı bir deplasman maçı da bekleyebilirsiniz. Mevcut don devam ederse endişelenmiyor musun?
Doğrusunu söylemek gerekirse bunu gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Brno'da deplasman maçı olduğu zaman oynayamadım ve çok üzüldüm. Bu ay telafi edeceğimi umuyorum. Hava ne kadar soğuk olursa olsun, bunu sabırsızlıkla bekliyorum.