Değiştirme istedi, kimse ona ulaşmadı. Zadina şimdilik Detroit’te kalacak

AMate

Global Mod
Global Mod
“Drafttan birkaç hafta önce menajeri Filip’in başka bir yere gitmek ve yeniden başlama şansı elde etmek istediğini söyledi. Detroit’in genel müdürü Steve Yzerman, “Bir takas yoluyla almaya çalıştım ama hiçbir şey bulamadım” dedi.

Red Wings, Zadin’i korumasız oyuncular listesine koyarak onu ağırlamak istedi, ancak denizaşırı yarışmadaki diğer takımların hiçbiri onu yirmi dört saat içinde seçmedi.

Yzerman, Zadina ve menajerinin birkaç hafta önce takas istediğini söyledi. Onu karşılamaya çalıştı. İlgilenen bir takım bulamadı. Bu yüzden ondan feragat etti. Ancak kariyerini silmiyor ve hâlâ bir NHL oyuncusu olabileceğine inanıyor. #Kırmızı Kanatlar

3 Temmuz 2023, 19:30, Gönderi Arşivlendi: 4 Temmuz 2023, 8:55

Geçen yıl Ağustos ayının sonunda yıllık 1.825 milyon dolarlık bir gelirle üç yıllık bir sözleşme imzalayan Çek forvet, Detroit’in sonbahar antrenman kampının başlangıcında normal bir şekilde rapor verecek.

Tabii ki, yaz aylarında birisinin hizmetlerine ilgi göstermeyeceği varsayımıyla.

“Onu listeye yazmak istediğim söylenemez. Onunla sözleşme imzaladık çünkü oynama şeklini beğendik ve hala önünde iyi bir kariyer olduğuna inanıyorum” dedi.

Zadina, 2018 seçmelerinin altıncı seçimi, ancak henüz beklentileri ve yüksek beklentileri karşılayamadı.

Geçen sezon, uzun süreli bir sakatlık nedeniyle önemli ölçüde karmaşıktı. Normal sezonda sadece 30 maça çıkmayı başardı ve bu maçlarda 3 gol 4 asist kaydetti.

Toplamda, geçen yılki dünya şampiyonasının katılımcısı normal sezonda 190 başlama ve 28 gol ve 40 asist için 68 sayıya sahip.