Degree College öğretmenlerinin ve çalışanlarının hizmet sorunları 2 hafta içinde çözülecek | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

DUAGRAJ: 172 devlet ve 331 devlet destekli dereceye yerleştirilen öğretim ve öğretim dışı personel kolejler eyalet genelinde, artık hizmetle ilgili sorunlarını çözmek için sütundan postaya koşmak zorunda değiller.
Genel sekreterin mektubundan sonra Sudhir M Bobde bu bağlamda, Uttar Pradesh Yüksek Öğrenim Müdürüne 13 Mart’ta, başvuruyu aldıktan sonra en fazla iki hafta içinde bu tür vakalarla ilgilenip ilgilenmeyeceğine karar vermesi talimatı verildi.
Baş sekreterden gelen yazıda, davaların başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasından sonra aynı gün ilgili programa bir hatırlatma gönderilmesi ve detayların doğrudan bölümün bu amaca yönelik web sitesine yüklenmesi gerektiği müdüre bildirilir.
Mektubun kopyaları, derhal uygulanmaları için tüm bölgesel yüksek öğretim yetkililerine de gönderildi. Yönerge, ilgili uygulamalı bilimler üniversitelerinin personelinin dosyalarının sadece taahhütlü posta ile Yükseköğretim Müdürlüğü’ne gönderilmesini öngörmektedir.
Devlet Bakanına göre, eyalet hükümetine Yüksek Öğrenim Müdürlüğü düzeyinde vakaların ele alınmasında çok fazla gecikme olduğu bilgisi verildi. Ayrıca, doğal adalet ilkelerine göre kararlarda ve tasfiyelerde şeffaflık yoktur ve çoğu durumda ilgili personele durumlarını açıklamaları için yeterli fırsat bile verilmemektedir ve kararın bilgisi de çoğu kişi tarafından alınmamaktadır. davalar. mahkemeye gelin.
Ayrıca, sadece maarif müdürünün izniyle, öğretmen veya öğretim üyesi olmayan personelin konuyu bizzat müdürlüğe sunacağı hükme bağlanmıştır.
Devletten, kolejlerden, üniversitelerden, mahkemelerden ve bölge müdürlüklerinden gelen tüm mektuplar alındıktan sonra, ilgili memurun steno bilgisayarındaki çevrimiçi notlar aracılığıyla ilgili bölümlere gönderilir. Yetkililere ayrıca, bilgisayara herhangi bir giriş yapılmadığı takdirde, ilgili gişe memurunun sorumluluğunun kaydedileceği talimatı verildi. Güncel olayların bölüm bölüm listesi, bilgisayar merkezinin sorumlu müdürüne haftalık olarak sunulacaktır.