E-ilişkide yakalanan NRI kadını Rs 34 lakh kaybetti | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
E-ilişkide yakalanan NRI kadını Rs 34 lakh kaybetti | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: 63 yaşında bir kadın. Vasna ABD vatandaşı olan şehrin bir bölgesi, Cuma günü siber suç polisine, yabancı kılığına giren bir adamın onu duygusal bir uzun mesafe ilişkisine “tutturduğunu” ve onu 34 lakh Rs’yi aldattığını iddia ederek şikayette bulundu.
Sekiz aydır ABD’de ve dört aydır Hindistan’da bulunan kadın, şehrin siber suç polisiyle yaptığı FIR’da şüphelinin Andres Martniezİskoç kılığında, 2022’de bir sosyal medya sitesi aracılığıyla ona yaklaştı.
“O sırada kocamın ölümünden sonra depresyondan sersemlemiştim ve Eylül 2022’de şehre geldiğimde Martniez benimle iletişime geçti. Derin bir depresyondaydım ve benimle çok güzel konuşmaya başladı. WhatsApp numaramı da onunla paylaştım.” dedi kadın.
Martniez’in kendisine çok zengin olduğunu ve üç ila dört büyük şirketi olduğunu söylediğini söyledi.
Kadın, “Daha sonra bir şekilde kocamın gittiğini anladı. Benimle duygusal olarak konuşmaya başladı ve karısının da bir süre önce vefat ettiğini söyledi. Benimle öyle bir şekilde konuştu ki, duygusal olarak ona bağlandım” dedi. SPAR’da söyledi.
Kendisine evlenme teklif ettiğini, ancak arkadaşlığını sürdüreceğini söyleyerek reddettiğini söyledi.
Eylül ayında Martniez ona bir iş gezisine çıktığını ve bazı büyük iş anlaşmaları yapacağını söyledi.
Birkaç gün sonra onu aradı ve hesabının mali sorunlar nedeniyle bloke edildiğini ve ayrıca tüm parasının çalındığını söyledi.
“Çok duygusal konuştuğu ve bana aileden biri gibi davrandığı için ona yardım etmeye karar verdim. Bu yıl Eylül ve Kasım ayları arasında para istediğinde yaklaşık 19 bin Rs ödedim” dedi.
Kadın, Kasım ayının ilk haftasında kendisine bazı hediyeler gönderdiğini söyledi. Kadın, “Bir süre sonra kendisini Mumbai gümrük memuru olarak tanıtan bir kadın beni aradı ve benden para cezası talep etti. Ayrıca bazı hediyelerin resim ve videolarını da göndererek beni 15 bin Rs ödemeye zorladılar” dedi. .
Daha sonra, Hindistan Merkez Bankası görevlisi kılığına giren bir adam da ondan biraz para talep etti, ancak bir ajanın söylediğine göre aldatıldığını anlamıştı.
Siber Suç Polisine başvurdu ve Martniez ve diğerlerine karşı Bilgi Teknolojisi Yasası iddialarının yanı sıra aldatma, güveni kötüye kullanma ve suç komplosu iddialarıyla şikayette bulundu.