Florida’daki gibi. Marsilya’daki iliak uv hokeyi u moe. Büyük ikramiyeyi kazandım, hls

AMate

Global Mod
Global Mod
Dikenden terliğinizle, elinizde havluyla mı yürüyorsunuz?
Uyuyoruz, sahile gidiyoruz, bol bol yüzüyoruz. Yüzmek uzun zamanımı alır, rahatlama ve yenilenmedir. Burada ve bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Normalde buraya gelirken büyük ikramiyeyi kazanırdım.

Güneş kremini aşırıya kaçıp güneşte yanmamaya dikkat etmeli misiniz?
Yardımcı oyuncu Martin Kadlec’in burada bir oğlu var, sık sık birlikte gideriz, aşağı yukarı bir buçuktan beşe kadar. Güneşte geçen bütün bir günün ardından avcı yorulur ama öğleden sonra durum böyledir.

Boş zamanlarınızda çok meşgul olmayacağınızı varsayıyorum.
Tam tersine, tatile benimle buraya gel. Burada kalın, benim çocuklarım olmalısınız. İşte oruçlu bir gün olacak, Nice’e gitmek istiyorum, Monako’yu, St. Tropez. Al onu buraya.

Burada farklı bir şekilde hayran olun. İnsanlar eğlenmeye geliyor dostum. Burada kimse ses çıkarmadı.
Marek iliak

Unutmayalım, Fransa’da da oynuyorsunuz.
Elbette bu açık. Fransa her zaman normal bir hokey ülkesidir ve dünya şampiyonasının elit grubunda yer almaktadır. Bazı hırslarım var, bunun sorumluluğunu alıyorum, burada bulunduğum yedi turdan altısını yakaladım. Bu normal bir hokey oyunu.

Onu da aynı hesapla engellemişsin. Başlasın mı?
Tutuklamaların her zaman zamanı vardır. Popoyu yakalamak bir zorunluluktur.

Bize Fransa liginden de bahsedin.
Ne kadar süreceğini şaşırıyorum. Elbette bazı takımların biraz daha zayıf olduklarını görebiliyorsunuz ama Angers’e karşı son kurtarışınız adam gibi bir kurtarıştı. Sistemi çalıştırırken yakalandılar, diskte büyük ve güçlüydüler. İlk ekipler ileri düzeydedir ve mükemmel bir güvenliğe sahiptir.

Brno

İlk olarak Marsilya’yı seçmenize ne sebep oldu?
Hokeyin günlük stresini yaşamamak, huzur bulmak istiyordum, bunlardan bıktım. Huzur içinde oynamak için, şampiyonluk hırsının açıklanmadığı bir yere, hokeyle eğlenmeye, iyi performans göstermeye gidin. Baskılardan hoşlanmadım.

Tahmin edildiği gibi kariyerinizin sonuna mı yaklaştınız?
Bunu kimin yaptığını bilmiyorum. Hiçbir yerde açıklamadım.

Comet’ten ayrıldığınız için hayal kırıklığına uğradınız mı?
Biliyor musun, şu anda değil. Ve bunu ne kadar sakin bir şekilde karşıladığıma şaşırdım. Gerçeği söylemek gerekirse oradaki insanların başına gelenlerden sonra ayrılmaktan çekinmedim bile.

Fransa’da dokuz yankı

Fransa Ligue Magnus’ta on iki takım oynuyor ve bunlardan sekizi play-off’lara kalıyor. Marsilya o sınırda. Toplamda dokuz Çek oyunu yazdı; bunların arasında Rouen’deki Antonn Honejsek de vardı. Onunla birlikte eski Brno oyuncuları Alexandre Mallet ve Marcel Hak da masaya katılıyor. Başka ilginç isimler de görülüyor, Nikita Erbak (Hradec Krlov’dan) Angers’te kendine yer buldu.

Kimi kastediyorsun?
Onu parçalara ayırmak her zaman işe yaramaz.

O Dominik Furch’un köpeği Komet’te ödül alamayacak şekilde mi değerlendirdiniz?
Zatek geçen sezon iyiydi, balığa giderdim. Sonra değişti, Dominik zamanı yakalayıp yakalıyordu, hiçbir şeyi değiştirmeye gerek yoktu.

Esk’te kalmak istemedin mi?
İki teklif aldım, birinci lige gidebilirdim. Marsilya’ya gitme fırsatı ortaya çıkınca hemen kabul ettim. Şartım olan bir yıllık sözleşmem var ve artık burada yer edinip sözleşmeyi uzatmanın önceliğim olacağını biliyorum. Buradan ayrılmak istemiyorum, burada hayat ve hokey eşit.

Siz de Fransa’nın uçsuz bucaksız bölgelerine uzun bir yolculuk yapmak ister misiniz?
İtiraf etmeliyim ki bundan çok korkuyordum ve sonunda bunu yaparken de çok eğlendim. Beş saatten fazla uzun bir yere gittiğimizde öğleden sonrayı evde geçirir, giyinir ve on saat boyunca otobüse bineriz. Mme iki. Her birinin lambalı kendi yatağı, cep telefonu için bir çekmecesi, eşyalar için bir yeri ve banyoda ihtiyaç duyulan her şey vardır. Kendine ait bir odası var, uykuya dalıyor ve sabah otobüsten inip kahvaltıya gidiyor. Famzn. Böyle bir yolculuğa çıktığının farkında bile değil.

Fransa’da sizi şaşırtan bir şey oldu mu?
Hayranlar, kelimenin olumlu anlamıyla. Burada tezahüratlar vardı, insanlar hokeyle eğleniyordu. Kimse ses çıkarmadı, bunu herkes biliyor. Buradaki atmosfer extraliza’dakinden biraz farklı. Millet, burada dans edin, gülün. Bu bir patlama.

IIHF başkanının oğlu Fransız Kanadalı teknik direktör Luc Tardif sizi nereye götürüyor? U vs zmosk stili?
Bir ton hokeyi tercih ediyor. Sistemim iyidir. Bu yıl genç tm elimde, ileri geri gidiyoruz. Play-off’a kalmak ve iyi bir his yaratmak istiyoruz. Kendimi senin gibi Olomouc gibi, eşitliği bozmaya ilerlediklerinde mutlu olan ve sonra mümkün olduğu kadar çok şey başarmaya çalışan bir takım gibi hissediyorum.

Baba kurtarmaya geliyor mu?
Hangi onur bilmiyorum.

Peki ya değişen yedi yaşındaki Fransız rüzgar sörfçüsü Teddy Da Costa?
Pod iyi bir hokey oyuncusu, bir ikon. Kendisi Marsilya’da kaptan, bu bana biraz Komet’te Leo Ermek’le geçirdiğim zamanı hatırlatıyor. Nasıl konuşuyor, nasıl performans gösteriyor, kabinlerde nasıl. Hokejov o sırada ve müdür olarak çalışıyor.

kış

Bu arada, karanlıkta Comet’i kırdıkları oyun da var. Jan Dufek ve Filip Dvok ile oynayın.
Bana uygun oyun türlerini ne zaman aradıklarını sordular. Dufno pesilovka oynuyor, bende yeterli yer var, karar ona kalmış. Dvoka sizi ilk sıra olan Da Costa ve Fabien Colotti’nin bulunduğu dereye soktu. Adam Gajarsk da onlarla birlikte oradaydı, yine Brno’dandı ama başka bir yere gitti.

Sizi Marsilya’daki Dünya Kupası’ndan kurtaracak futbola mı yoksa ragbiye mi gideceksiniz?
Her ikisine de gittim. Henüz rugby oynamadım, oynamak isterim. Futbol eğlencelidir. Ben eskiden televizyonda futbol bile izlemeyen bir tiptim ama stadyumda yetmiş bin kişi olunca durum farklı. Şu anda (Perşembe öğleden sonra) burada forma giyen bir sürü insan var, Marsilya bir Avrupa maçı oynuyor. Kalabalığın arasından geçmek için evin içinde dolaşmak zorunda kalıyorum.

Kuyrukluyıldızı uzun süredir mi izliyorsunuz?
Evet, bundan şüpheliyim. Çek Budjovice ile de bir maç oynadım ve kazandım.

Nostaljiye saygı duyuyor musunuz?
Hayır değil. Comet uzun süredir oynuyor, başka arkadaşlara da yazdım. Kurtarmayı kazanacağınız bir zaman vardı ve bu kendi kendine kaybolmazdı ama onlar yakalardı. Mustvo mantarın üzerine dökülecek şekilde yapılmıştır.