Forvet Vondráček, Dinamo'ya dönmek için dua ettim diyor

AMate

Global Mod
Global Mod
Hokey forveti Tomáš Vondráček aslında yılın başında Vítkovice'de geçirdiği iki aylık anabasis'ten elinden gelen her şeyi “sıkıştırdı”. İlk sıralarda forma giydi ve asıl takımı Pardubice'nin ulaşamadığı Şampiyonlar Ligi'nde yarı finalin tadına vardı. Hatta Rapperswil'e karşı çeyrek finalde hat-trick yaparak Ostrava takımının Avrupa'da ilk dörde yükselmesine yardımcı oldu. Aralık ortasında, Vondráček'in Vítkovice için ikinci başlangıcıydı.

Ama muhtemelen yalnızca şu anda gerçekten mutlu anlar yaşıyor. Pardubice formasıyla bile yarı final yaşayacak. Ve daha da değerlisi, lig dışı olanlar. “Dinamo'ya döndüğüm için mutluyum. Buraya geri dönebilmek için dua ettim ve bunu çok takdir ediyorum. Artık daha fazlasını veriyorum,” diye coşkuyla Vondráček konuştu.

Yalan söylemiyordu. Çeyrek finalde Dynamo, rakibini Hradec Králové'ye karşı maçlarda 4:1 mağlup etti ve Vondráček serinin ana karakterlerinden biriydi. Beş maçta üç gol attı ve son düelloda dördüncü dizilişten takım arkadaşı Jan Mandát'ın ileri golüne de asist yaptı.

“Fakat bunu hiçbir şekilde abartmam. Seri bize yakıştı ama diğer hatlarımız da iyi oynadı, ilerleme herkese aittir.” Vondráček dikkatleri başka yöne çevirdi.

Güçlü forvet, yerinin tam olarak nerede olduğunu biliyor. Tam savunma, rakibin oyununa hücum etme, her disk için mücadele etme, ardından pervaneye tekme atma ve kalenin önünü itme.

Pardubice'nin forvet oyuncusu Tomáš Vondráček, atılan gol nedeniyle mutlu oldu.

“Evet, bu basit oyun bana göre. Ben bir teknisyen değilim, bu yüzden asla kimsenin kafasını karıştırmayacağım veya boşlukta takım arkadaşları aramayacağım,” diye gülümsedi Vondráček.

Yine de meslektaşları Patrik Poulíček ve daha önce adı geçen Jan Mandát ile birbirlerini iyi tanıyorlar. Vondráček işbirliğinden faydalandı; örneğin serinin son maçında topu oyuna sokmak için sağ daire içerisinden pakı aldı ve uzak direkte hatasız bir şekilde köşeyi süpürdü.

Vondráček, durumu göründüğü kadar basit bir şekilde şöyle anlattı: “Kalecinin yakın olana kapattığını gördüm, bu yüzden uzanıp denedim.”

Ancak serinin tamamı bağlamında basitlik söylenemez çünkü Dinamo'nun arkasında son derece zorlu bir sınav var. Tüm maçlar golle sonuçlandı, iki kez uzatmalara gitti ve bu bir durumda baskınlara kadar uzandı. Hradec'in bir zamanlar kutladığı yer burasıydı.

“Bize karşı oynadığı oyundan ötürü büyük bir övgüyü hak ediyor. Çalışmak gerekti” diye itiraf etti Vondráček.

Artık takımının final için mücadele etmek üzere önlerinde bir haftadan az hazırlık süresi var. İkinci play-off serisi Pazar günü Pardubice'de başlayacak. Ya Litvínov – Brno serisinin galibi ya da České Budějovice gelecek.

“Dinlenecek vaktimizin olması güzel. Vondráček, yarı finale çıkmamızı ve daha da ileri gitmemizi istiyorum” diye planladı.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın