Genç teknisyenler, tomurcuklanan mühendisler ve MBA’ler Magh Mela’da ‘seva’ yapıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Tikar Mafi aşramındaki Swami Harichaitanya’nın Ashram’ında servis edilen topluluk öğle yemeği için yaklaşık 500 adanmışın kuyruğu ‘pangat’ta (sırayla oturmuş) otururken, gönüllüler arasında eşit olan 40 yaşında bir adam var. gelen diğer adanmışlar gibi bağlılık mayıs mela kurtuluş, maneviyat ve iyi bir karma kazanma arayışında.
TOI ancak onunla etkileşim kurduktan sonra bu kişinin, Toeshar İsveç’in Helsingborg kentinden her yıl düzenlenen dini panayıra hizmet etmek için gelen Kant.
Tushar, İsveç merkezli tanınmış bir BT şirketi olan Capgemini AB ile altı yıldır çalışıyor. Tushar, “Ailemle birlikte bir dinsel birleşme okyanusuna katılmak için İsveç’ten seyahat ettim ve Mauni Amavasya vesilesiyle sıradan bir adanmışa hizmet etmekten daha iyi ne olabilir” diyor. Burada, Magh Mela’da gönüllü olmak çok farklı bir deneyim ve zevk.
Tushar tek vaka değil çünkü Magh Mela’nın önde gelen Ashram’larında, hacı olmak için farklı ülkelerden ve Hindistan’ın farklı köşelerinden Magh Mela’ya gelen teknoloji acemileri ve hevesli bilgisayar uzmanları, MBA’ler ve ilgili şirketlerin yöneticileri arasında değişen genç insanlar var. hizmet etmek. . Burada mutlu bir şekilde kampları temizliyorlar, bulaşıkları yıkıyorlar ve Sangam kıyılarında adanmışlara yemek veriyorlar.
Kahinleri, azizleri ve hacıları yetiştiren önde gelen kuruluşlardan biri Om Namah Shivay kampı Magh Mela’nın. “Magh Mela bölgesinde sektör 1 ve 2’de beş dağıtım noktamız var ve sabah 7’de servisimizi açıp gün boyu adanmışlara hizmet vermeye devam ediyoruz. Normal bir günde 50-60.000 adanan – büyük bir banyo gününde yaklaşık 1,5 lakh’a karşılık gelir – ama desteği günlük yemek hazırlama zorluğunun üstesinden gelmemize ve pek çok adanmışa hizmet etmemize yardımcı olan devasa genç gönüllüler ordusudur. ” Kampın koordinatörü Deepak Singh Chauhan dedi.
Kamptan çok sayıda kadın gönüllü de Magh Mela’daki adanmışlara hizmet ediyor.
Ayrıca, Birleşik Mühendislik Koleji, Naini’den bir grup genç teknisyen, Magh Mela bölgesini sık sık ziyaret eder ve Magh Mela bölgesindeki herhangi bir aşramda adanmışlara hizmet etmeye katılır. Shashwat, Satyam Prajapati, Kirti Jha, Shakti Shivam Ojha ve Sonal Mishra’nın da aralarında bulunduğu arkadaş grubu, topluluk yemeği sunmak için Makar Sankranti ve şimdi de Mauni Amavasya’daki mela bölgesini ziyaret etti. Bir BTech (bilgisayar bilimi) öğrencisi olan Shashwat, “Magh Mela’daki adanmışlara hizmet etmek bize muazzam bir zevk ve memnuniyet veriyor” diyor.
Benzer şekilde, Rishabh, Anmol ve Harsh, Sangam Şehri’nin önde gelen bir özel üniversitesinden MBA yapıyor ve bu en iyi arkadaş grubu, tüm büyük snan günlerinde Magh Mela’ya gelen adanmışları beslemek için kendi yerlerinde düzenlenen bhandara’ya katılıyor. Anmol, “Huzur ve müminlere hizmet için her yıl buraya gelmeye çalışıyorum. Şu anda, diğer gönüllülerin yardımıyla kullanılmış bulaşıkları toplama ve yıkama görevi bana emanet edildi” diyor.
Diğeri Sanyam, İş Analizi mezunu ve Noida’da mühendislik eğitimine devam ediyor. “Benim işim, gün boyunca yemek için akın eden hacılara ve kahinlere yemek sunmak. Burada geçirdiğim günler benim için özel çünkü bunun beni Tanrı’ya yaklaştırdığına ve buradan gelen adanmışlara hizmet etmemi sağladığına inanıyorum. ülke çapında”. Nageshwar Dham, Saket Dham ve Santosh Das ‘Satua Baba’ kamplarında da bu türden birkaç kişi hacılara ve azizlere hizmet ediyor.