Gözetim AMC’si giderek daha pahalı hale geliyor | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gözetim AMC’si giderek daha pahalı hale geliyor | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Şehirde yaklaşık 6.500 CCTV ve bunların BT sistemlerinin bakımını içeren belediye yetkililerinin dijital gözetim projesi her yıl daha pahalı hale geliyor. Şu anda, işletme ve bakım maliyetleri yıllık Rs 10 crore’dir. Şimdi, bunun maliyeti Ahmedabad Akıllı Şehir Şirketi (ASCC) üç yıllık bir bakım sözleşmesinin taban fiyat olan 53 Rs’den daha pahalıya mal olması bekleniyor. Kıdemli bir kişi, “Girişleri doldurmak için son tarih 13 Mart ve kazanan Mart sonunda kesinleşecek” dedi. Ahmedabad Belediye Şirketi (AMC) yetkilisi.
Yedi yıl önce ASCC, 6.500 adet kuruluma başlaması için özel bir şirkete iş verdi. CCTV Güvenli ve Güvenli Ahmedabad’ın altındaki şehirdeki kameralar (sasa) Rs 239 crore maliyetle proje. Bu işletme ve bakım sözleşmesi Mart ayında sona eriyor.
Şimdiye kadar CCTV operasyonları ve bakımı için her yıl ortalama 10 crore harcandı, ancak bunun yaklaşık 17 crore’den 20 crore’a çıkması bekleniyor. Bunun başlıca nedeni teknoloji yükseltmeleri, donanım aşınması ve yıpranması ve yeni lisanslı yazılımların yüklenmesidir.
AMC ve şehir polisi, “sıfır tolerans” trafik bölgelerini uygulamak için CCTV ile 130 kavşağı kapsayacak şekilde SASA altında ortaklaşa 314 Rs yatırım yaptı. 126 dijital ekran panosu kuruldu, Paldi’de 2.300 metrekarelik bir alana 9.16 Rs maliyetle bir komuta kontrol merkezi kuruldu. Bu proje kapsamında BT altyapısı oluşturmak için şu ana kadar 62 Rs harcandı ve BSNL’nin hatlarına 1.576 veri noktası bağlandı. Komuta kontrol merkezinde biyometrik RFID geçiş kontrolü, yüksek performanslı HVAC sistemi ve CCTV gözetim sistemi de devreye alındı. AMC ve şehir polisi, proje kapsamında e-bildiri para cezalarının toplanmasını koordine etti.