Grev Sangam Şehrindeki Güç Kaynağını Sakatladı | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
PRAYAGRAJ: Enerji departmanı çalışanlarının Perşembe günü saat 22.00’de başlayan 72 saatlik grevi, ilçenin hem kırsal hem de kentsel kesimlerinde yaşayanları çok rahatsız etti. Sağlık hizmetleri sorunsuz çalışmasına rağmen, Sangam Şehrindeki birçok yerin elektrik beslemesi olumsuz etkilendi.
Yönetimin tüm iddialarına rağmen, kesintileri giderecek neredeyse hiç kimse trafo merkezlerinde yoktu. Bu, birçok yerde elektrik ve su tedarikini ciddi şekilde etkiledi. Şehrin çeşitli yerlerinde farklı zamanlarda elektrikler kesildi. Bölge idaresi, bölge idaresi yetkilileriyle birlikte trafo merkezlerinin ve elektrik santralinin her birine polis personeli yerleştirdi. Bu nedenle, hiçbir yerden rahatsız olan yerel halk tarafından herhangi bir istenmeyen olay veya vandalizm raporu alınmadı, ancak uzun süreli elektrik kesintileri ilçedeki rutin hayatı raydan çıkardı.

Sangam kasabasında grev elektrik kesintisine neden oldu

Şehrin MLN Tıp Koleji müdürü Dr SP Singh, “Cuma sabahından beri Tıp Fakültesi kampüsünde elektrik kesintisi oldu ve bu da patoloji ve mikrobiyoloji bölümünün çalışmamasına neden oldu” dedi. Ancak, üniversitenin ilgili hastanesi SRN Hastanesi’ndeki OPD ve ameliyathanenin (OT) saat 15.00’e kadar sorunsuz çalıştığını da sözlerine ekledi. Dr. Singh ayrıca MD Göz Hastanesindeki (Nakaas Khona) OPD ve OT’lerin düzgün çalıştığını sordu. Sorumlu Başmüfettiş Motilale Nehru Bölüm Hastanesi (Colvin), Dr. Nahida Khatoon, “Cuma sabahı elektrik kesildiğinde elektrik departmanını aradım ama tatmin edici bir yanıt alamadım. Doğru yedeklemeye sahip olduğumuz için OPD ve diğer hizmetler sorunsuz çalıştı”
“Perşembe günü saat 16.00’da bölgemdeki elektrik gitti ve Cuma günü saat 14:00 civarında tekrar geldi. Özellikle inverter yedeklemesi bittiğinde ve yemek pişirmek veya içmek için bile su olmadığında yaklaşık 22 saat elektriksiz kalmayı nasıl başardığımızı tahmin edebilirsiniz” dedi. Richa Srivastava, Jhunsi’deki Haveliya köyünden bir ev hanımı. Benzer şekilde, Rajapur bölgesindeki Juhi kolonisinin başka bir sakini olan Dr. Shachi Dixit, “Cuma sabahından beri elektrik kesintisi nedeniyle, hem yemek pişirmek hem de içmek için suyu nasıl kullanacağım konusunda endişeliyim” dedi. Eski enerji evindeki (Niranjan yakınlarındaki) trafo merkezinde, yerel halk sabah saatlerinde trafo merkezine geldi, ancak sorunlarını çözecek kimse olmadığı için eli boş dönmek zorunda kaldılar. bal arısı Preetam Nagarbazı bölgeler etkilendi.
Perşembe akşamı grevin başlamasından bu yana elektrik iletimi sorunsuz. Bölgedeki güç, Meja’dan çıkan 400/132 KVA’lık bir iletim hattı, Rewa Road ve New Cantt’taki 220 KVA’lık bir elektrik santrali ve Teliarganj, Minto-‘daki dört trafo merkezi (her biri 132 KVA) dahil olmak üzere bir iletim hatları ağı aracılığıyla iletilir. park , Eski santral ve Kareli. Yönetici mühendis (şanzıman), “Sadece dağıtım kısmı etkilendiği için şanzıman etkilenmedi” dedi, L. N. Chaturvedi.
Bölge Sulh Hakimi Sanjay Kumar Khatri, sabahtan beri Khusrobagh, Hanumanganj, Shankargarh of Bara, Jari, Kalyani Devi’de elektrik kesintisi sorununun ortaya çıktığını söyledi. Suraj Kund şehirdeki alt merkezler. Elektrik bölümünden bir düzine müteahhit aranır ve sorun çözülür. Durumun akşama kadar normale dönmesi bekleniyor.
Bu arada DM, enerji yetkilileri ve müteahhitlerle bir toplantı yaptı ve hastanelerde ve diğer önemli yerlerde uygun güç düzenlemesini sürdürmek için ekstra uyanık kalma talimatı verdi. Kentsel ve kırsal alanlardaki güç kaynağı sisteminin düzgün çalışması için ilgili tüm yetkililere gerekli talimatları verdi.