Güney Gujarat’taki Lone Congress MLA ‘1.825 gün’ çok çalıştı | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Güney Gujarat’taki Lone Congress MLA ‘1.825 gün’ çok çalıştı | Ahmedabad HaberleriEyalet çapındaki BJP tsunamisi, Kongre’yi Gujarat’ın siyasi haritasından neredeyse sildiğinde, görevdeki MLA Anant Patel, Navsari’deki Vansda koltuğundan Güney Gujarat kabile bölgesinde kazandı. Bu kongre lideri sadece kazanmakla kalmamış, başarıyı “1.825 iş günü”ne bağlayarak liderliğini de geliştirmişti.
Patel’in zaferi önemli çünkü Vansda, BJP’nin Vyara gibi “sabit koltuklarda” bile Kongre’yi bozguna uğratan halı bombalamalarının mikro planlamasıyla tanınan BJP’nin devlet başkanı CR Paatil’in parlamento seçim bölgesinin bir parçası.
“1.825 gün çalıştım, izin almadım ve toplumla, yerel meselelerle ilgilendim. Sorunların çözüldüğünden emin oldum,” dedi Patel, övgüye değer “El kayması” galibiyetinin arkasındaki nedenleri açıklayarak TOI’ye.
“2017’de yaklaşık 18.000 oy aldım, ancak bu sefer BJP beni yenmek için tüm engelleri kaldırmış olsa da, liderliğim 35.000. Ancak seçim bölgemdeki BJP liderlerinden köylerde liderlik aldığımdan şahsen emin oldum, ”dedi Patel.
Patel, BJP adayı Piyush Patel’in Manpur köyünde bile daha fazla oy aldığını iddia ediyor. Patel, köylülerin küçük sorunlarını ele almanın yanı sıra, protesto gibi büyük hareketlere karşı çıktı. Bharatmala Yolu projesiChikhli ve Par-TapiNarmada nehri bağlantı projesinde aşiret gençlerinin gözaltında ölümü.