Gujarat HC, Tıp Fakültelerinde Karışıklık Konusunda Yetkililere Bildirimde Bulundu | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat HC, Tıp Fakültelerinde Karışıklık Konusunda Yetkililere Bildirimde Bulundu | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Gujarat yüksek mahkemesi Pazartesi günü eyalet eğitim yetkililerini olaylar hakkında bilgilendirdi. tıp fakültelerinde dolaşmak tehdidini engellemek için hangi adımların atıldığına dair cevaplar arandı. çok öfkeli eğitim kurumlarında.
Baş Yargıç Aravind Kumar ve Yargıç Ashutosh Shastri suo motu’nun mahkemesi, 3 Ocak’ta bir gazetede bildirildiği üzere, görevdeki bir HC yargıcının bezdirme olayını vurguladıktan sonra konuyu dikkate aldı ve bir PIL başvurusunda bulundu.
Ahmedabad’daki BJ Tıp Fakültesi’nde (BJMC), Waghodia’daki BK Shah Tıp Enstitüsü Sumandeep Vidhyapeeth’te meydana gelen adam kaçırma olayları ve eyalet hükümetinin baskınları önlemek için 2021’de Gujarat Eyaleti Hukuk Komisyonu’nun tavsiyelerine nasıl kulak asmadığı hakkında raporlar vardı. eğitim kurumlarında frenlemek için.
Tümen bankası, ilgili makamların baskın tehdidini kontrol altına almak için kendileri tarafından başlatılan adımlara yanıt vermesi gerektiğine inanmaktadır.
Banka, taraf muhatapları olarak ek Genel Sekreter, Eğitim Dairesi, Yüksek Öğretim Komiseri, Teknik Eğitim Komiseri ve Sağlık, Tıbbi Hizmetler, Tıp Eğitimi ve Araştırma Komiseri atadı ve konuyla ilgili yanıtlarını 30 Ocak’tan önce istedi. Konuyla ilgili duruşma.
Geçen ay, yedi BJMC öğrencisi, son sınıf öğrencilerinden üçünün tacizinden şikayet etti. Kolej bir soruşturma yürüttü ve tacizle mücadele komisyonu, üç lisansüstü öğrenciyi bu jestten suçlu buldu ve onlara karşı cezai işlem başlattı. Kolej onları iki dönem süreyle askıya aldı.