Gujarat Hükümeti planları rasyonalize ediyor ve yeniden yapılandırıyor | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat Hükümeti planları rasyonalize ediyor ve yeniden yapılandırıyor | Ahmedabad Haberleri

Gandhinagar: Önümüzdeki mali yıl için devlet bütçesini hazırlamak için hazırlıklar başlarken, finans departmanından ‘hayır planları’nı rasyonelleştirmesi ve yeniden yapılandırması istendi. Üst düzey hükümet kaynaklarına göre, birçok hayır kurumu rasyonalize edilecek ve hatta bazıları devlet bütçesinden kesilebilir.
“Sızıntıların ve tekrarların olduğu tüm planlar gözden geçiriliyor. Benzer planları birleştirmek ve tüm hayırsever planları rasyonalize etmek için talimatlar var. Bir hükümet kaynağı, bu ihtiyatlı mali yönetimi sağlamak için önemli bir adımdır” dedi.
Emeklilik planları, konut ve tarım gibi programlardan örnekler veren kaynaklar, bu programlarda çok fazla “para sızdığının” gözlemlendiğini söyledi.
“Diğer durumlarda, yararlanıcıların benzer programlardan destek kullanmasına yol açan işlerin tekrarı olmuştur. Bu, özellikle çeşitli hükümet uygun fiyatlı konut programlarında yaygındır, ”dedi kaynaklar.
Kaynaklar, bazı yardım programlarının diğer benzer planlarla birleşme veya yeniden yapılanma nedeniyle kapatılabileceğini söyledi.
Kaynaklar, “Bu tatbikat, daha fazla insanın devlet programlarından faydalanabilmesini sağlayacak” diye ekledi.
Tüm departmanlardan, yeniden yapılandırma ve birleşmelerin mümkün olduğu durumlarda planları belirlemeleri istendi. Bu tür düzenlemeler daha sonra CMO düzeyinde gözden geçirilir ve ardından mevcut düzenlemelerin yeniden yapılandırılması ve birleştirilmesi konusunda bir karar verilir. Kaynaklar ayrıca, mevcut yardım programlarını rasyonalize etme alıştırmasını üstlenen eyalet hükümeti tarafından herhangi bir yeni yardım planının duyurulmasının pek olası olmadığını da sözlerine ekledi.