Gujarat: İlk 10 NEET-PG listesinde Gujarat’tan üç öğrenci | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat: İlk 10 NEET-PG listesinde Gujarat’tan üç öğrenci | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Gujarat’tan üç öğrenci, 2023 Ulusal Uygunluk ve Giriş Sınavında (Lisansüstü) Tüm Hindistan’ın İlk 10 sıralamasında yer aldı.
prem thilak palaniBJ Medical College (BJMC) öğrencisi AIR 2’yi geçti, ardından AIR 4’te Vadodara Tıp Fakültesi öğrencisi Aakash Sethi ve AIR 9’da BJMC’den Rahul Nambiar geldi. Ulusal Tıp Bilimleri Muayene Kurulu NEET’in sonucunu açıkladı Salı günü PG 5 Mart’ta düzenlendi.
Genel kategori ve ekonomik olarak daha zayıf bölüm (EWS) için kesme puanı 800 üzerinden 291; genel kategori ve kıyaslama engeli olan kişiler için (PwBD) 274 iken SC, ST ve OBC kategori, 257’dir. Kaynaklar, Gujarat’tan 4.000 öğrencinin NEET-PG aldığını söyledi. Eyalette yaklaşık 2.000 PG tıbbi koltuk var. Kaynaklar, Profesyonel Mezuniyet Sonrası Tıbbi Eğitim Kursları Kabul Kurulu’nun (ACPPGMEC) yakında kontenjanlara kabul programını açıklayacağını söyledi.
Bu arada çabalarını takdir ediyorum. Ulusal Muayene Kurulu Tıp Bilimleri (NBEMS), Birlik Sağlık Bakanı Mansukh Mandaviya sonuçları rekor sürede duyurmakla harika bir iş çıkardığını söyledi.
Mandaviya, “Sonuçlarda kalifiye olduğunu beyan eden tüm öğrencileri tebrik ediyoruz. NBEMS, NEET-PG sınavlarını başarıyla yönetme ve rekor sürede sonuçları duyurma konusunda harika bir iş daha yaptı. Çabalarını takdir ediyorum.”