Gujarat: MLA iyi niyet açısından zengin ama oğulları yoksulluk içinde kaldı | Vadodara haberleri

SinemT

Member
Gujarat: MLA iyi niyet açısından zengin ama oğulları yoksulluk içinde kaldı | Vadodara haberleriVADODARA: Mark Twain, dürüst bir politikacının tezat oluşturduğu şakasını yaptı. Ve 1967’de Jetpur (Pavijetpur) koltuğundan eski bir MLA olan Manek Tadvi’nin topluma yaptığı katkıları ve nihayet sekiz yıl önce nasıl yoksulluk içinde yaşayıp öldüğünü hatırladığınızda öyle görünüyor. Şimdi iki oğlu Chhota Udepur’da fakir bir hayat yaşıyor.
Hareketli kavşak kasabası Chhota Udepur’daki Manek Chowk, bu sosyal reformcunun anısına haraç ödese bile, milyonlar değerinde varlığa sahip birçok mevcut MLA’nın aksine, onun yalnızca insanların iyi niyetiyle zenginlik toplaması gerçeği ortadan kalktı. kamusal hafızada.
Tadvi, seçim bölgesinin gelişimi için özverili bir şekilde çalışmıştı. Ancak bu popüler milletvekili, seçmenin sevgisi ve saygısı gibi büyük miktarlarda maddi olmayan varlıklar kazanırken, hayatının son günlerini iki oğlu ve karısını beş parasız ve mücadele içinde bırakarak yoksulluk içinde geçirdi.
Vijay, “Siyasete insanlara hizmet etmek için giren dürüst bir adamdı. Beş yıllık görev süresi boyunca kalkınma için çalıştı ve karşılığında hiçbir şey beklemedi. O zamanlar birçok politikacı mülk biriktirmeye veya finansal kazanç sağlamaya inanmıyordu” dedi. Tadvi’nin kamyon şoförü olarak çalışan oğlu Vijay’in erkek kardeşi Dilip, gündelik işçi olarak çalışıyor ve günde ancak 100 Rs kazanıyor.
Tadvi, 1967’de Swatantra Partisi adayı olarak Jetpur seçim bölgesinden savaştı ve Kongre adayını 3.000’den fazla oyla mağlup etti.
Yerel halk ‘Manek’i Chhota Udepur kasabasındaki paan tezgahının sahibi, kamusal yaşamda aktif ve her zaman insanlara yardım etmeye hazır olarak hatırlıyor.
Anketleri kaybetmek Tadvi’nin başını büyük belaya soktu
Manek Tadvi’nin durumu içler acısıydı ve onun geçici işçi olarak iş aramak için pazara gittiğini hatırlıyorum. Bir paan dükkânı vardı ama oradan fazla kazanmıyordu. 2022 yılına kadar Jetpur koltuğunu elinde tutan 11 dönemlik MLA, bazen ona maddi olarak da yardım ederdim. Bu kez 78 yaşındaki Mohansinh’in oğlu Rajendrasinh, BJP’den aynı koltuk için yarışıyor. topluluğun sorunlarını anladığını düşündükleri için oy veriyorlar.
“Tadvi, seçim bölgesinde çeşitli geliştirme çalışmaları yürüttü ve bu, Jetpur’un kendisine kendi adını taşıyan bir trafik merkezi vermesiyle onurlandırılmasına yol açtı. Ancak ironik bir şekilde, Tadvi 1972 seçimlerini kaybettikten sonra sokaklara geri döndüğünde, aynı yerden pek yardım almadı. insanlar,” dedi Chhota Udepur sakini Vijaysinh Vasandia.
Anketleri kaybettikten sonra, Tadvi küçük bir değirmen kurdu, ancak yerden kalkamayınca, eşi Savita evde yanan yangınları sürdürmek için çok uğraşırken, o küçük işlerle geçimini sağlamaya çalıştı. Savita Tadvi üç yıl önce vefat etti ve bugün varoluşun yükü, Chhota Udepur’da fakir bir hayat yaşayan Manek’in iki oğluna ait.