Gujarat seçim kampanyaları: Başbakan Narendra Modi, Arvind Kejriwal halı bombalaması, Rahul Gandhi kamera hücresi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat seçim kampanyaları: Başbakan Narendra Modi, Arvind Kejriwal halı bombalaması, Rahul Gandhi kamera hücresi | Ahmedabad HaberleriGujarat seçimlerinin ilk aşaması için yürütülen kampanyanın amansız düşmanlığı Salı günü sona ererken, yıldız kampanyacıların analizi, BJP ve AAP’nin en ünlü yüzlerine güvendiğini gösterdi: Başbakan Narendra Modi ve Arvind Kejriwal. Başbakan Modi 23 miting ve tanıtım gezisi düzenledi ve Kejriwal 19. Kongre üyesi Rahul Gandhi, 21 Kasım’da Surat yakınlarındaki Rajkot ve Mahuva’da iki etkinliğe katıldı.
2017 kampanyasının tamamında, başbakan 34 mitingde konuşma yaptı. İkinci aşama için kampanyaya başladığında toplamı 30’a ulaşacak. Kampanyanın sonunda 2017 işaretini geçebilir. Gandhi, son kampanyada 30 mitingle neredeyse başbakanla boy ölçüşmüştü. Bir siyasi gözlemci, “BJP, Kongre’nin 2017’de kazandığı alanlara odaklandı” dedi. Başbakanlık kampanyasının başladığı Valsad, Kongre’deki üç sandalyeden birine sahip. Bir sonraki durağı olan Gir Somnath’ta Kongre dört sandalye kazanmıştı. ”

Kurmak

AAP geçen yıl Surat Municipal Corporation’da 27 sandalye kazandı. Partinin Diamond City’ye yoğunlaşmasının nedeni budur. Kejriwal, 22, 27 ve 28 Kasım tarihlerini Surat ve yakındaki seçim bölgelerine adadı. Ayrıca birçok elmas işçisinin Surat’a yerleştiği Saurashtra’daki Bhavnagar ve Amreli’ye de gitti.
Gujarat ile olan bağlantısına güvenen başbakan, insanları BJP’nin CM adayı Bhupendra’ya (Patel) Narendra’nın seçim rekorlarını kırmasına yardım etmeye çağırdı. Kejriwal doğrudan BJP’ye saldırdı ve bedava elektrik, daha iyi eğitim ve sağlık hizmeti sözü verdi. Hem Gandhi hem de Kejriwal, Morbi Köprüsü’nün trajedisine atıfta bulundu. Gandhi iki konuşmasında kabile meselelerine odaklandı ve Bharat Jodo Yatra’sının ilham kaynağı olarak Gujarat ve Mahatma Gandhi’yi belirledi.