Gujarat Seçmenleri Mumbai’den Gelen Trenleri Doldurdu | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat Seçmenleri Mumbai’den Gelen Trenleri Doldurdu | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Chennai’den bir işadamı olan 68 yaşındaki Naimish Choksi, Pazartesi günü oy kullanmak için Cuma günü Ahmedabad’a geldi. Choksi, Gujarat meclisi seçimlerinde oy kullanmak için adım atan pek çok kişiden biri.
Ancak demiryolu yetkilileri, Mumbai’den Ahmedabad’a giden kalabalığın diğer yerlerden daha yoğun olduğunu söyledi. Vande Bharat, Shatabdi, Karnavati, Duronto ve Tejas dahil olmak üzere birçok Mumbai-Ahmedabad treninin 4 Aralık’a kadar uzun bir bekleme listesi var.
Örneğin, Mumbai’deki Tejas Express’in Pazar günü için AC sandalyeli vagon için 25 kişilik bir bekleme listesi var. Shatabdi’nin AC sandalyeli vagonunda Pazar günü 49, Salı günü 14 kişi bekleme listesindeydi.
Kıdemli bir demiryolu görevlisi, hem Vande Bharat hem de Shatabdi’nin bekleme listelerinin olmasının yaygın olmadığını söyledi.
Memur, “Telaşın esas olarak seçimler ve düğünlerden kaynaklandığını düşünüyoruz” dedi. “İnsanlar oy kullanmak için erken geliyor ve düğün programlarına katıldıktan sonra geri dönüyor.”
Memur, Gujarat’a benzer bir saldırının Saurashtra ve Kutch’taki anketin I. Aşaması sırasında kaydedildiğini söyledi.
Demiryolları artık Kutch ve Saurashtra’dan Mumbai’ye geri dönüş eğilimini not ediyor.
Gujarat’a gelen mevcut gezgin dalgasına gelince, birçoğu oy verme görevini ciddiye alıyor. Choksi, “Hayatımın çoğunu Chennai’de geçirdim ve işim orada bulunuyor” dedi.
“Ancak 2014’te Ahmedabad’a taşındım. Ancak eşim vefat ettikten sonra Nisan 2022’de Chennai’ye taşındım. Buraya oyumu kullanmak için geldim.” “İstediğim hükümete oy vermek benim hakkım ve bu yüzden seçim kütüğüne adımı koyduğum için Ahmedabad’a oy kullanmaya karar verdim.”
Mumbai’den Charu Nandwani, 1 Aralık’ta kuzeninin düğününe katılmak için Kutch’a gelmişti. Nandwani geride kalıp Pazartesi günü oy kullanmaya ve Salı günü Mumbai’ye dönmeye karar verdi.
Nandwani’nin ailesi Ahmedabad şehrinde yaşıyor. Nandwani, “Ailem ve kayınvalidem beni geride kalıp oy kullanmaya çağırdı.” Dedi. “İşte bu yüzden franchise’ımı kullanmaya karar verdim.”