Gujarat’ta ilkokul öğretmenlerinin işe alımı muhtemelen ertelenecek | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat’ta ilkokul öğretmenlerinin işe alımı muhtemelen ertelenecek | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: işe alım İlköğretim okullarındaki yaklaşık 2.600 boş kadrodaki öğretmenlerin yüzdesi, bazı adayların harekete itiraz etmek için yazılı dilekçe vermesinin ardından ilköğretim eyalet müdürü kurum içi transfer sürecini ertelediğinden, muhtemelen daha fazla gecikme görecek.
Bakanlık transfer kamplarına başladı ilkokul öğretmenleri 20 Ekim’den itibaren eyalet genelinde. Bu bittiğinde, bölüm boş pozisyonlar için öğretmenleri işe almaya başlamayı planladı.
Kaynaklar, dahili transferlerin durdurulduğunu ve mahkeme bir karar verene kadar davanın devam etmeyeceğini söyledi. Transferler tamamlandıktan sonra işe alım süreci başlayacak.
Eyalet hükümeti, devlet ilkokul öğretmenleri ve yardımcı öğretmenlerin karşılaştığı yeniden yerleştirmeyle ilgili sorunları ele almak için yeniden yerleştirme kampları başlatmıştı.
Kaynaklar, tercih ettikleri yere nakledilmek için yıllardır bekleyen öğretmenlerin, mahkemeye 270 dilekçe verildiği için beklemek zorunda kalacağını söyledi.
Hükümet, 20-29 Ekim tarihleri arasında ilçe eğitim müdürlüklerinde ve ilçe ilköğretimde kamplar düzenledi.
Daha sonra, ilçe içi transfer kampları iki aşamada gerçekleştirildi. Kampların ilk aşaması 2-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.
İkinci aşama 23 Kasım’da başladı ve 2 Aralık’ta sona erdi.