Gujarat’ta yasadışı ABD geçişleri için eğitim kampları | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat’ta yasadışı ABD geçişleri için eğitim kampları | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Gujarat’tan yüzlerce kişinin, özellikle ABD’nin yurtdışına yerleşmesine yardımcı olan yasadışı göçmenlik haraççıları, hiçbir şeyi şansa bırakmayan, profesyonelce yönetilen kuruluşlardır.
İnsanlar ABD’ye Kanada veya Meksika’dan geçen tehlikeli yollardan girmeyi tercih ederken, insan kaçakçıları kuzey Gujarat’ta kamplar kuruyor ve burada müşterilerini 15 metrelik duvarlara tırmanmak, dikenli çitlerden kaymak ve çocukları ve ağır yükleriyle uzun mesafeler koşmak için eğitiyorlar. Yasadışı geçitlerin kaprisleriyle başa çıkmak için çantalar, bu raketlerle ilgili bir soruşturma ortaya çıktı.
Kaynaklar Delhi Polisi TOI’ye bu eğitim kamplarının Kuzey Gujarat’ın hinterlandında gizlenmiş büyük çiftliklerde düzenlendiğini söyledi. Eğitim kampları Gandhinagar’daki Uvarsad, Mansa ve Paliyad’da ve Vijapur köyünde kuruldu. mesanadedi polis kaynakları.
Delhi polisi, başka ülkelere yasa dışı yollardan seyahat etmekten veya kaçakçılık yapmaktan tutuklanan bir düzineden fazla kişinin vakalarını araştırıyor.
Kaynaklar, Guceratlıların “eşek yolu” olarak da bilinen Meksika yolunu tercih etmelerinin kendilerini şaşırttığını söylediler. Ocak ayında bir ailenin dört üyesinin Kanada üzerinden ABD’ye geçerken donarak ölü bulunduğu Dingucha trajedisinden sonra, yasadışı göçmenler giderek artan bir şekilde Meksika yolunu seçiyor. Ancak, trajedi olmadan önce bile eğitim kampları vardı.
Kaynaklar, Delhi polisinin soruşturma sırasında eğitim kamplarını öğrendiğini söyledi. Mitesh Vitthal Patel Meksika vizesi çıkartmalı sahte pasaportla seyahat ettiği için İstanbul makamları tarafından yakalanan Mehsana’nın.
Yetkililer onu Doha üzerinden sınır dışı etti ve 2 Ekim 2021’de Delhi Polisi tarafından IGIA’da tutuklandı. Vize başvurusunda yer aldığı iddia edilen Naran Chaudhary’nin tutuklanmasının ardından yapılan soruşturmada eğitim kamplarının varlığı doğrulandı. – Yeni Delhi havaalanından çalıştırılan kalkış raketi.
ABD’ye yasadışı yollardan göç etmeyi planlayanlara vize çıkartmalı pasaportlar verdiği iddiasıyla yakalandı. Soruşturmaya nezaret eden üst düzey bir Delhi polis memuru, “Kaçakçıların müşterilerini 15 günden üç aya kadar süren modüllerle kamplara getirdiklerini bulduk. Müşteriler önce bagaj, sırt çantaları ve küçük çocuklarla koşmak üzere eğitiliyor” dedi.
Güçlerini oluşturduktan sonra, odak noktası esnekliğe kayar. Yüksek duvarlara tırmanmak ve dikenli çitlerdeki açıklıklardan geçmek için eğitilirler. Bu, özellikle ABD’ye Meksika üzerinden seyahat ediyorsanız kullanışlıdır. Soruşturmayı denetleyen üst düzey bir Delhi polis memuru, “Sınır kalın duvarlar ve dikenli tellerle çevrili” dedi.
“Müşterilerin zorlu arazilerde gezinmesine yardımcı olmak için güç ve esneklik oluşturmaya odaklanıyoruz. Adaylar ayrıca az miktarda su ve yiyecekle geçinmek üzere eğitilirler. Bebekler günlerce biberonla beslenirken, onlar sadece şeker ve çikolatayla hayatta kalmayı öğreniyor. Bu, müşterileri geçişin zaman alması veya düşmanca koşullarla uğraşmak zorunda kalmaları durumunda aksiliklerle başa çıkmaya hazırlıyor” dedi.
Polis kaynakları, şimdi eğitim kamplarının düzenlendiği çiftlikleri belirlemeye odaklandıklarını söyledi.
Eylül ayında gujarat polisi eyalet dışından dört çocuk da dahil olmak üzere sekiz kişinin parlak akordeon tellerinin arasından sürünerek geçtiğini, bir kuru su kanalını geçtiğini ve barikattaki bir boşluğun ABD’ye yasadışı yollardan girmelerine izin verdiği Trump duvarına doğru koştuğunu gösteren videolara rastladı.
Kliplerden biri, iki erkek ve iki kadının, Meksika olduğu tahmin edilen çorak bir arazi parçasından aceleyle duvarın yanındaki dikenli barikata doğru yürüdüğünü gösteriyordu. Bir erkek ve bir kadın birer çocuk taşırken, yaya olarak yetişkinlere ayak uyduran iki çocuk daha gördük.
Başka bir klip, insanların nasıl ölümcül dikenli telleri örtmek için giysi ve battaniye kullandıklarını ve ABD sınırına doğru yol almak için çitin içinden nasıl kaydıklarını gösteriyordu. Gujarat Polisi klipleri inceledi ve ailelerin Kuzey Gujarat’a ait olduğunu belirledi.
24 Şubat’ta TOI, Meksika-ABD sınırındaki Trump Duvarı’ndan insan kaçakçılığı yapan yasadışı göçmen ajanslarının fotoğraflarını ve raporlarını yayınladı. Videoda, adamların betona sabitlenmiş uzun çelik direklerden yapılmış bir duvara gizlice yaklaştığı görülüyor. Biri düzgünce kesilmiş bir çerçeveyi duvardan çıkardı, diğeri delikten geçti ve ilk adam bir arabaya binmeden önce çerçeveyi yerine kaydırdı.
Bu videolar, Gujaratis’i Meksika sınırından ABD’ye kaçırdıkları iddiasıyla Şubat ayında gözaltına alınan sekiz polis memurunun cep telefonlarından alındı.
Gujarat polisi, Kanada polisinin 35 yaşındaki Jagdish Patel, 33 yaşındaki karısı Vaishali ve çocukları 12 yaşındaki Vihangi ve 3 yaşındaki Dharmik’i boş bir Kanada polis sahasında birlikte donmuş halde bulmasının ardından kaçakçıları soruşturmaya başladı. -19 Ocak’ta ABD sınırı.