Gujarat’ta yol güvenliği 6-12. sınıflarda öğretilir| Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Gujarat’ta yol güvenliği 6-12. sınıflarda öğretilir| Ahmedabad Haberleri

GANDHINAGAR: Eyalet hükümeti bir taslak hazırladı yol güvenliği gelecek öğretim yılından itibaren devlet okullarının müfredatına dahil edilecek dersler.
Üst düzey yetkililere göre bunlar ek dersler şeklinde sosyal bilgiler dersinin bir parçası olacak.
CM’nin, yol güvenliğinin 6 ila 12. sınıflar için müfredatın bir parçası haline gelmesini sağlayacak bir planın ana hatlarını çizmek üzere tüm bölgelerden eğitim departmanı yetkilileriyle bir toplantı düzenlemesi bekleniyor.
Trafik eğitimi, yol güvenliği ile ilgili yapılması ve yapılmaması gerekenleri, trafik işaretlerini ve trafik kurallarına genel bir bakışı içerir.
Kullanımı yaya geçidive yolda ideal sürüş davranışı da bölümlerde tartışılmaktadır.
Okula giderken ve okul otobüsüne binerken alınması gereken önlemler gibi yol güvenliğinin diğer yönleri de müfredatın bir parçası olacaktır.
Eyalet hükümeti tarafından hazırlanan taslak, ebeveynlerin ve velilerin okul yetkilileri tarafından yol güvenliği konusunda duyarlı hale getirilmesi gerektiğini söylüyor.
Kaynaklar, “Okullara trafik eğitimi vermenin amacı, çocukları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek ve böylece disiplinli, yasalara saygılı vatandaşlar olarak büyümelerini sağlamaktır. Bu, yıllar içinde trafiğe uygunluğu artıracaktır” dedi.
Son sınıflarda karayolu güvenliği eğitimi, trafik kanunu uygulama, yol mühendisliği, trafik kanunu eğitim ve öğretimi ve acil kaza bakımından oluşacaktır. Üst sınıflardan öğrenciler, hükümetin trafik suçlularına karşı alabileceği cezai tedbirler hakkında bilgilendirilecek. Öğrenciler de ziyaret etti RTO polisin yol güvenliğinin pratik yönlerini anlamak için trafiği düzenlediği ofis ve yerler. Öğrenciler ayrıca trafik kazalarında yaralananlara yardım sağlama konusunda da eğitilirler.