Hafta sonu pilotların coşkusunu körüklüyor | Sure Haberleri

SinemT

Member
Hafta sonu pilotların coşkusunu körüklüyor | Sure Haberleri

SURAT: İnsanlar arasında kutlama coşkusu Uttarayan Festival haftasonuna denk geldiği için bu yıl yüksek. Süre uçurtma Uçma meraklıları ipleri önceden hazırladılar, Cuma gecesinden beri uçurtma satın almaya başladılar.
“Uçurtma tedariki sınırlıydı ama her yıl olduğu gibi geceleri toplanıyor. İnsanlar Uttarayan için uçurtma almaya genellikle akşamları geliyor” dedi. Bunty Maliuçurtma satıcısı Bhagal.
Hafta boyunca çok sayıda alıcı Bhagal uçurtma pazarının şeritlerini sık sık ziyaret etti, ancak asıl iş festivalden önceki gece yapılacaktı. Rüzgarın güzel olması nedeniyle uçurtma tutkunları bu yıl şenlikli bir festival olmasını umuyor.
“Son birkaç gündür rüzgar iyi. Rüzgarın önümüzdeki iki gün boyunca iyi kalacağını umuyorum. Bu yıl üst üste iki gün tatil olduğu için normalde aldığımdan daha fazla manja aldım.” dedim Vipul Pateluçurtma uçurmanın hayranı.
Bu arada alıcılar, uçurtma ve manja satan birçok dükkanın açıldığı Pal’deki uçurtma pazarını ziyaret etti. Surlarla çevrili şehre gidip uçurtma almak istemeyen alıcıların bu yıl bir seçeneği vardı.