Haraçlar, Prez, Vice-prez ve Pm İçine Dökün Katkıyı Hatırlayın | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: 88 yaşındaki deneyimli BJP lideri ve Batı Bengal’in eski valisinin vefatından sonra ülkenin dört bir yanındaki üst düzey liderlerden haraç yağmuru yağdı. Keshari Nath TripathiPazar günü.
Başkan Droupadi Murmu taziyelerinde Tripathi’yi harika biri olarak nitelendirdi. yasal kamu hizmetiyle anılacak olan aydın.
Başkan Yardımcısı Jagdeep Dhankhar da Tripathi’nin vefatına başsağlığı diledi ve Tripathi’nin her zaman kamu hizmetine en yüksek düzeyde bağlılık ve bağlılığın bir örneği olan bilgisiyle hatırlanacağını söyledi.
Başbakan Narendra Modi tweet attı: “Shri Keshari Nath Tripathi Ji, hizmeti ve zekası nedeniyle saygı görüyordu. Anayasal konularda bilgiliydi. UP’de BJP’nin kurulmasında kilit rol oynadı ve devletin ilerlemesi için çok çalıştı. Onun gidişiyle acı. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Om Shanti.”
Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee tweet attı: “Batı Bengal eski Valisi Shri Keshari Nath Tripathi ji’nin vefatı nedeniyle en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Büyük bir öze sahip bir adam, ülkemize yaptığı katkılar aklımızda kazınmış olarak kalacaktır.”
UP Başbakan Yardımcısı Brajesh Pathak, “Onun ölümü benim için kişisel ve onarılamaz bir kayıp. BJP çalışanlarına ilham kaynağı oldu. Organizasyona katkısı çok büyük.”
UP Endüstriyel Kalkınma Bakanı Nand Gopal Gupta Nandi, Tripathi’yi BJP’nin ‘Bhishma Pitamah’ı olarak adlandırdı. “Bharatiya Jana Sangh’tan BJP’ye hayatı boyunca örgüt için çalışan kıdemli bir liderdi. UP’nin gururu, tüm BJP çalışanlarının gururu ve ilham kaynağı ‘Babuji’nin düşüşü beni derinden üzdü” dedi.
Rajya Sabha Kongre üyesi Pramod Tiwari, Tripathi’nin ölümünü ülke siyaseti için onarılamaz bir kayıp olarak nitelendirdi. “O büyük bir lider, mücadeleci bir savunucu ve konuşmacıydı. O, eşsiz nitelikleriyle ülkenin ve devletin siyasi senaryosunu değiştiren gerçek bir milliyetçi ve vizyoner bir siyasetçiydi” dedi.
Samajwadi Partisi’nin Prayagraj ofisinde de taziye toplantısı düzenlendi.