Hc, Cs, Acs Finance’e 14 Şubat’ta Davaya Saygısızlıktan Dava Açtı | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Allahabad Yüksek Mahkemesi, daha önce verilen mahkeme kararına özel bir saygısızlık edilmesine rağmen, mahkeme kararına uyulmadığını ciddi şekilde not etti. 14.
Ayrıca mahkeme, dışişleri bakanı, ilköğretim, Deepak Kumarbu hakaret davasında 4 numaralı Muhalif olan ve anılan gün yeniden mahkemeye çıkması talimatını verdi.
Bir RP Verma ve diğeri tarafından açılan bir aşağılama dilekçesini duyun, Adalet Piyush Agrawal bu konunun 14 Şubat’ta yapılacak bir sonraki duruşmaya ertelenmesine karar verdi. Mahkeme de bunu açıkça ortaya koydu. TA/DA yok 4 No’lu Muhalif Taraf’a bugün (Salı) bu Mahkeme huzuruna çıkması için hiçbir şekilde ödeme yapılmadı. Daha önce, Yargıtay’ın 10 Ocak 2023 tarihli vide emri, İlköğretim Genel Sekreterine mahkeme celbine uyması için üç hafta daha süre tanımıştı. Mahkeme, 10 Ocak tarihli kararında, mahkeme kararının bu mahkeme tarafından belirlenen süre içinde yerine getirilmemesi ve yeminli beyanda bulunulmaması durumunda, İlköğretim Kurulu Baş Sekreterinin kaç tane aşağılama davası olduğunu belirten bir beyanname vereceğini açıkça belirtmişti. bugüne kadar çeşitli mahkeme kararlarına ve sonuçlarına uymadığı için hakkında dava açıldı. Herhangi bir makul gerekçe olmaksızın hakkında bir aşağılama davası açılmışsa, bunun neden görevi kötüye kullanma olarak değerlendirilmemesi ve hizmet siciline kırmızı mürekkeple yazılması gerektiği ve açılan davanın giderlerinin neden kendisinden tahsil edilemeyeceği.
Bugün (Salı), davanın görüldüğü gibi, Baş Sekreter (İlköğretim) Deepak Kumar mahkemeye çıktı ve yeminli ifadesini sundu. Mahkemede bulunan devlet müşaviri, davanın ek bir Baş Sekreter (Maliye) ile aktif olarak ele alındığını ve mahkemenin, mahkeme kararına lafzı ve ruhu ile uyulması için biraz nefes alacağını belirtti.
Mahkeme bunu ciddiye aldı ve “Karşı Tarafın 4 No’lu (Baş Sekreter, İlköğretim) sunduğu Uygunluk Beyanı incelendiğinde, 2016’dan 2023’e kadar kendisine karşı 77 aşağılama davası olduğu görülüyor. Bu kadar büyük saygısızlık davalarının devam etmesi, karşı tarafın bu mahkemenin verdiği kararlara olan eğilimini göstermektedir.
Devletin bir aracı olan devlet görevlilerinin, bu mahkemenin verdiği kararların lafzını ve ruhunu bir an önce yerine getirmesi beklenmektedir. Ayrıca 4 numaralı karşı taraf da 10 Ocak 2023 tarihinde bu mahkemede gerçeğe aykırı taahhütte bulunmaktan dolayı aşağılama suçundan yargılanabilir.”
Mahkeme, “Taahhütnameyi inceledikten sonra, konunun aktif olarak değerlendirildiği ve mahkeme kararının harfi harfine yerine getirileceğine dair hiçbir yere fısıldanmadığını” ekledi. Mahkeme, bu kararın, bu davada 4 No’lu Muhalefette bulunan İlköğretim Genel Sekreteri hakkında ihbarda bulunulması ve gerekli işlemlerin yapılması için Devlet Başsavcılığına ve Genel Sekretere sunulmasına karar verdi. Ayrıca mahkeme, genel sekretere, 77 kez aşağılamayla karşı karşıya kalan böyle bir memurun hizmette kalmaya uygun olup olmadığını belirten bir sonraki belirlenen tarihte veya öncesinde bir beyanda bulunması talimatını verdi.