Hedef ikircikli: Bana kalsa her zaman futbol yerine hokeyi seçerdim

AMate

Global Mod
Global Mod
Büyük futbol efsanesi, “Eğer aradığını bulamayacağımı bilseydim, kapıdan içeri girmezdim” dedi. Çek milli takımı ve Chelsea’nin desteğiyle yedi gol atıldığında, biletleri tükenen stadyum, üstü kapalı bir adım için alkışladı. Hokeyde başarısız oldum.

Bir futbol kalecisinin hokey kalesine tekme atması mümkün mü?
Teknik olarak bu gol sporları tamamen farklıdır. Buzun üzerinde beton üzerinde basamaklar var, buz patenleri ve bunların hepsi bambaşka bir konsept, futbolda yok. Kalecinin başına gelenler karşılaştırmaya değer. Kanlı kafa, oynanış, tepkiler ve zihinsel konsantrasyon benzerdir. Buz üzerinde sadece dikenden değil, örgüden de tecrübe sahibi olmak gerekiyor. İngiltere’den aldığım her şeyi arkamda saklayacağım. Orada oynama, sergiye bile gitmem, aptal gibi görünmek istemem.

Kişisel olarak ne yakalamak istiyorsun: disk mi yoksa benimki mi?
Kimin karşılaştırılacağı. Disk erkeklerdir, daha hızlıdır. Öte yandan, bir futbol golü vt. olsa bile çok büyüktür.

Çocukluk hayalinizi hokeyle gerçekleştiriyor musunuz?
On beş yıllık profesyonel futbol kariyerimin ardından antrenmanımı vuruş dışında da canlandırmanın bir yolunu arıyordum. Her şey her yerdeydi: spor salonu, bisiklet, bazen tenis, tabii ki futbol dikeni. Hazırlığın eğlenceli olmasını istedim. Ve hokeye geri döndüm, bunu 2014’ten beri futbol eğitimimin bir parçası olarak aldım. Fitness, iyi ayak hareketi ve reaksiyon için harikadır. Aynı zamanda rutini de bozuyor. Buza atlamamın nedeni buydu. Futbol kariyerimi sonlandırdığımda ise Guildford’da birkaç maç oynamamın kapısı bana açıldı. Ve oradan geri döndüm.

Kaptanın bile harika bir patenci olması gerekiyor. Beş patenin kaleye girdiği bir efsanedir. Hissediyor musun?
Evet bu doğru. Hızlı hareketiniz yoksa kutuptan direğe ilerleyemezsiniz. En çok yetişmem gereken şeylerden biri buydu. Bir yandan diğer yana hızla hareket etme güvenini kazanmak için çok çalıştım. Ve senin. Oraya geç kaldığınızda endişelenmeyin.

Petr ech Zpasu efsanelerinin golünde

Chelsea’de sadece bir hedefiniz vardı, hokeyde çok daha fazlası var. Senin için bedava olan ne?
Ancak kurtarışlardaki gol sayısını ve kale etrafında meydana gelen durumların sayısını hesaba kattığımızda hokeyden sıkılmayabileceğim açıkça görülüyor. Altında neler oluyor? Öte yandan çocukluğundan beri hokey oynayan ve teyzesinin yanına okula giden biri, yapacak bir işi olmadığını zanneder. Futbolda yirmi yıl geçirdikten sonra teyzem için altı gol atmam hoşuma gitmiyor. Futbol hayatım boyunca bunu yaşadım. Hokey hızlıdır, vuruşla oynanır, kayılır, runo yapılır, dolayısıyla gollere odaklanmakla ilgilidir.

Çocukluğunuzdan beri hokey oynamış olsaydınız pizzaya bu kadar ilgi duyar mıydınız?
Elli yıl önce hokey farklıydı, kalecilik tarzı da öyle. Kimse bunun nasıl sonuçlanacağını bilmiyor. Bugünlerde senin gibi uzun boylu bir dümenci olmak güzel ama ben büyürken erkekler büyük bir dezavantaja sahipti çünkü balık tutma tarzını sevmiyorlardı. buzun üzerinde çok uzakta olduğu ve durmadığı söylendi.

Peki sana ne borcum var?
Birinci veya ikinci steldeki gl’yi ne zaman alacağımı bilmiyorum, etrafa bakmayacağım. hata, hata, gl. Yapılacak en iyi şey bu değil.

Peki hokeydeki durumlar sizin için nasıl?
Her kaleci için, önünde bir perde olduğunda göremediği zamandır. Gündüz hokeyinde belirleyicidir, elit düzeyde ise yüzde 90 aceledir. Zemini görebiliyorsam diski yakalayabilirim veya görüşüm bulanıksa ve hiçbir şey göremiyorsam. Bu sadece benim değil herkesin sorunu.

Litvnov’daki Zpas efsaneleri, Vladimr Micer (sağda) ve Petr ech.

2006 yılında futbolda Hurt’la birlikte kafatası kırığı yaşadınız, bu yüzden kaskla yakalandınız. Hokey nasıldı?
Bununla tartışamam, bu sporun bir parçası. Vuruş yapmaya karar verdiğinizde diskin size çarpmasına veya birinin üzerinize düşmesine izin veremezsiniz. Bana bir şey olacağını kabul etmenle oyunlar buz gibi oluyor. O yüzden ben de alıyorum ve disk her zaman oradaydı, endişelenmeyin! (gülümsemek)

Hokey ne zamandan beri vs?
Eğer seçebilseydim ilk tercihim her zaman hokey olurdu. Ve futbol oynamayı bıraktım. Diz yaşlarımda çocukluk yıllarıma geçme fırsatı bulduğum için mutluyum.

Neden yanlış gitti?
Ailenin maddi imkanları ters gitti, bana her şeyi sağlayamadılar. Bir futbol kramponu satın alın ve gitmeye hazırsınız.

Neden Oxford’a transfer oldun?
Orada çalışan insanları tanıyorum. Bu bir artıydı. Birlikte seyahat etmeyi kabul ettiğim türden. Lojistik açıdan güzel bir zaman, antrenörle birlikte dünya için bir program hazırlayacağız, bu da büyük bir avantaj. Hava karanlık, kulüp yeni sezon için gönderdi. Senin için savaşabiliriz.

Peki prosedür hakkında? Onun hakkında rüya mı görüyorsun?
Benim için çok zaman var, birçok önceliğim var. Kendimi buna adamak ve tam anlamıyla hokey oynamak isteseydim, sorun olmazdı. Zaten hayatımın önceliğimin olmadığı bir aşamasındayım.

İngiltere’deki taraftarlar ne durumda?
Çok kötü. Geçen sezon neredeyse dolu bir stadyum olan Chelmsford’da ortalama 1.400 seyirci sayısına ulaşmıştık. Bu bir zaman kaybıydı. Onları yiyeceğim. Başka yerlerde de durum benzer. Öyle görünmeyebilir ama hokey Büyük Britanya’da oldukça popülerdir.

Takım arkadaşlarınız bir futbol yıldızını yakalamak için ne yaptı?
Yakalama zamanı geldiğinde, bu iyi. Hor, zamanın yakalanamadığı zamandır. (gülümsemek) İngiltere’de elit ligde oynayan takımda oynuyorum, en yüksek liglerde oynayan oyuncular da var. avcı sert taşlara alışır. Sergiden önce Esk’te sizi David Pastrek’le gördüm. Haftada iki kez buza gidiyorum. Bundan bir gün önce Oxford’da, bir hafta sonra da Ptelska Paspa’da lig maaşıyla tutuklandı. Mümkün olan en iyi fiziksel durumda hazırlanmak istiyorum. Yeni bir ortamda mümkün olduğunca iyi başlamak isterim.

Çek Cumhuriyeti Extraliga’sını da takip ediyor musunuz?
Kapat onu. Yeni yıl için buradayım çünkü birçok insan çok şey gönderdi. Hangi ekstra lig çamlarının olduğunu merak ediyorum.

Peki Sparta futbol takımını, Danimarka FC Koda’ya karşı lig şampiyonluğu mücadelesinden nasıl çıkardınız?
Denedim ve sonuç için üzüldüm. Sparta iyi oynadı ve yükselmeyi hak etti. Penaltılar kazanmayan bir piyangodur. Sparta’nın son iki yılda çok iş yaptığını düşünüyorum. Umarım dayanır. Hoş olmayan bu deneyim uzun sürecek olsa da önümüzdeki yaz play-off’larına da yardımcı olacak.