Holi: Kırsal alanlar bu Holi sırasında daha fazla içki yuttu | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Hem kentsel hem de kırsal alanların bayram düşkünleri Prayagraj renk festivalini kutlamak için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmadı. Bununla birlikte, kırsal Prayagraj’ın coşkulu Holi eğlenceleri, iş içki tüketmeye geldiğinde çok daha fazla şenlik havasındaydı.
İlçenin kırsal kesiminin tüketicileri, renk şölenini kutlarken kentlilere göre daha fazla içki tüketti. Egzersiz Departmanının toplam geliri önceki Holi’den yaklaşık beş crore daha fazla olduğundan, bu Holi’de içki satışı bir önceki yıla göre daha fazlaydı. Belirli bir güne kıyasla toplam satışlar beş kat fazlaydı.
Göre Tüketim Vergisi koğuş, normal günlerde, ilçede içki satışı yaklaşık 2,5 crore ila 3 crore Rs arasındadır. Bununla karşılaştırıldığında, içecek, ilçe genelinde üç günlük Holi kutlamaları sırasında yaklaşık 13 crore değerinde satıldı ve yalnızca kırsal alanlardaki dükkanlar, bu toplam miktarın yaklaşık 8 crore ila 9 crore Rs’sinde satıldı.
Bölge Özel Tüketim Memuru Jitendra Singh, bayram vesilesiyle içki içme geleneğinin yeni olmadığını ve bunun sonucunda normal günlerdeki içki satışlarına kıyasla bayram döneminde satışların arttığını söyledi. Holi sırasındaki likör satışlarının nihai rakamı hala derlenirken, bu Holi’de kırsal kesimde şehirdekinden daha fazla likör satıldığını söyledi. Yetkililer, bu Holi İngiliz likörünün 5 Rs değerinden 6 Rs’ye satıldığını, ülke likörü satışlarının ise 3 Rs civarında olduğunu söyledi. Rs 3 crore ila Rs 4 crore değerinde bira satıldı.
Tüketim Dairesi, son yıllarda ilk kez içki dükkanlarının bayram günü açılmasına izin vermişti. Mağazalar Holi günü saat 17.00’ye kadar açık kaldı, ancak çoğu içkici festivalden önce stok yaptığı için çoğu mağaza daha az alışveriş yaptığını bildirdi.