Ifsca: Oz üniversitesi sadece 72 saat içinde IFSCA onayını aldı | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Ifsca: Oz üniversitesi sadece 72 saat içinde IFSCA onayını aldı | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi Kurumundan hızlı onay (IFSCA) yabancı üniversiteleri GIFT City’de kampüsler kurmaya çekiyor.
Avustralya’nın Deakin Üniversitesi, burada bir yan kampüs kuran ilk denizaşırı üniversitedir.
Üniversite sadece 72 saatte IFSCA onayını aldı. Deakin Üniversitesi’nin GIFT City’deki yan kampüsü, Çarşamba günü Ahmedabad’da Avustralya Başbakanı Anthony Albanese’nin huzurunda duyuruldu.
Kaynaklara göre, bir Avustralya üniversitesi, çok uzunve bir Birleşik Krallık üniversitesi yakında GIFT City’de kampüs kurma planlarını açıklayacak.
Albanese, “Avustralya ve Hindistan arasındaki eğitim nitelikleri için tanıma mekanizmasını tamamladık. Yeni mekanizma, eğer Avustralya’da okuyan veya okumuş olan Hintli bir öğrenciyseniz, eve döndüğünüzde derecenizin tanınacağı anlamına geliyor.”
hakkında da konuştu Maitri Hintli öğrencilerin Avustralya’da dört yıla kadar eğitim görmeleri için burs.
Dipeş ŞahIFSCA icra direktörü (geliştirme), şunları söyledi: “IFSCA, Uluslararası Şube Kampüs Düzenlemeleri için rekor bir sürede geniş bir temel hazırladı. Deakin Üniversitesi, 28 Şubat’ta IFSC Otoritesine bir başvuruda bulundu ve 2 Mart’ta prensipte onay aldı. Bu, onay için 72 saatten daha az teslim süresi ile rekor süre.”
IFSCA Başkanı Injeti Srinivas, “Hint öğrenciler bu enstitülerde daha düşük maliyetle okuyabilir ve daha fazla uluslararası iş fırsatı elde edebilir” dedi.
tapan ışınıGIFT City’nin genel müdürü ve Grup CEO’su, “Hindistan topraklarında faaliyet gösteren küresel eğitim kurumlarıyla, öğrencilere birinci sınıf eğitime kolay erişim sağlanıyor” dedi.